3 דרכים שיבטיחו פרויקט מיקור חוץ מוצלח

תוכן עניינים

לרוב האנשים קשה, באופן מחשבתי, להעביר את הטיפול באלמנט מסוים בבית העסק או הארגון למישהו “מבחוץ” על אף שזה נהוג מאוד ומקובל בשנת 2021. החששות המלווים צעד כזה הם רבים: כמו אם המפקידה את בנה בכורה בידיה של הגננת ביום הראשון בגן (או, לחילופין, החשש כאשר אנחנו שולחים את המכונית היקרה שלנו למכון שטיפה או מוסך שאינם מוכרים לנו), תת המודע שלנו זועק “אף אחד לא יוכל לעשות זאת טוב כמוך!”.

אולם, כאשר מדובר בתחום בו אין לנו יתרון על אנשי מקצוע, אנחנו משתיקים את תת המודע ונאלצים להאציל סמכויות, לעיתים, תוך כדי חריקת שיניים.

למיקור חוץ ישנם יתרונות רבים, הניכרים בעיקר בפרויקטים תפעוליים או ניהוליים מתמשכים, אשר ידועים כזוללי משאבים ארגוניים. מיקור חוץ, מאפשר לארגון, למשל, ליהנות משירותי IT חוץ-ארגוניים מקצועיים ומיומנים, ללא צורך לסנן ולגייס את כוח האדם המתאים, ללא צורך להתמקצע בטכנולוגיות החדשות, ללא צורך לרכוש כלים יקרים וכד’.

אולם, גם פרויקטי מיקור חוץ הייטק עלולים להיכשל. הנה שלוש דרכים יעילות שתצמצמנה את הסיכונים עבור הארגון שלכם:

בנקודת הכניסה להתקשרות

אפיון צרכים מדויק. לפני פניה לחברה המספקת שירותי מיקור חוץ, עליכם לדעת למה אתם זקוקים בדיוק. אין הדבר אומר שתצטרכו לרדת עד לרזולוציה של החומרה בעמדת מחשוב זו או אחרת, אלא להחלטה עקרונית איזה חלק מהציוד והשירותים שלכם דורש מהארגון משאבים רבים יותר מכפי שמשתלם לארגון להשקיע בו ואיננו חלק מפעילויות הליבה של הארגון.

לאורך חיי הפרויקט

מינוי מנהל פרויקט מטעם הארגון. חברת מיקור החוץ ממנה מנהל משלה לביצוע פרויקט. מנהל כזה הוא עובד חברת מיקור החוץ ומן הסתם, צופה על הפרויקט ממשקפיים מקצועיות התואמות למעמדו. מינוי איש מטעם הארגון אשר יהווה את החוליה המקשרת בין הארגון לבין יחידת מיקור החוץ יכולה לספק להנהלת הארגון תחושה של “אצבע על הדופק” במקביל לשמירה על האינטרסים וטובתו של הארגון בכל שלב משלבי הפרויקט.

בסיום ההתקשרות/הפרויקט בין הארגון לחברת מיקור החוץ

ביסוס תוכנית מעבר. תוכנית מעבר מאפשרת לארגון לעבור ממצב שבו תחום מסוים מטופל בשלמותו על ידי חברת מיקור החוץ למצב בו הארגון נוטל עליו את האחריות לפעילות. למרות ששלב זה מגיע בסיומו של הפרויקט, כלומר פרק זמן ממושך לאחר שנחתם ה-SLA (חוזה ההתקשרות למיקור חוץ), יש להתחשב בו כבר בשלבי ההתקשרות ולגבות אותו בחוזה עצמו. התעלמות מנקודה זו עלולה לחזור כבומרנג לארגון ה”מדחיק” ולתפוס אותו לא מוכן לנטילת האחריות מחדש.

 

מיקור חוץ מהווה דרך מצוינת עבור ארגונים לצמצם במשאבים שצורך העיסוק בתחומים שאינם מוגדרים כפעילויות הליבה המוצהרות של הארגון ולפנות את משאבי הארגון למה שחשוב וחיוני עבורו. הקפדה על אפיון מדויק, מעורבות ובקרה לאורך הפרויקט ויציאה חלקה ממנו יכולים למקסם את התועלות שיפיק ארגון מפרויקט כזה.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן