פיתוח מערכות מידע לעסקים

חברת ERG מספקת שירותי מחשוב מנוהלים מאז 1999.

חברתנו מתמחה בתחומים שונים של פיתוח תוכנה לצרכיהם המגוונים של עסקים, חברות וארגונים מכל סדרי הגודל ומכל המגזרים. בתוך כך, אנו אמונים גם על פיתוח מערכות מידע לעסקים בעלות מודלים שונים, המסייעות לקבל החלטות של הדרג התפעולי. לכל אחד מהמודלים יש תפקיד מסוים המשרת את השרשרת בכללותה ותורם בתורו להשגת היעדים לפי לוחות הזמנים, המשאבים של העסק והנחיות ההנהלה.

למרות שמדובר במערכות נפוצות מאוד במשק הישראלי ובשוק הבינלאומי, לא כולם מבינים בדיוק מה תפקידן, מי מפתח אותן, כיצד הן יכולות לתרום לעסק, והאם הוא בכלל צריך אחת כזו. בשאלות אלו ונוספות נעסוק במאמר הבא.

פיתוח תוכנות ניהול מידע ותהליכים לפי צרכי הארגון

מערכות ניהול מידע, שנקראת גם “משרד אחורי” או Back Office מסייעות כאמור לניהול תהליכים ופרויקטים בעסקים, ומספקות יכולות חיוניות לניהול, מעקב ותיעוד של המידע. מטבע הדברים, לכל עסק וארגון יש צרכים שונים מבחינת מערכות אלו, התלויים בין היתר בטיב הפרויקטים השוטפים והנקודתיים, בהיקף ובתחום הפעילות, בשרשרת התפעולית, בסוג וכמות המידע, ועוד. על כן, בכל מקרה יש להתאים את תוכנת ניהול המידע הנרכשת או המפותחת לדרישות ולצרכים הספציפיים של הארגון, על סמך היכרות מעמיקה עם המאפיינים שצוינו לעיל ואחרים, והטמעה והדרכה ברורה לגורמים הרלוונטיים.

בנוסף, פיתוח מערכות מידע לחברות כפי שחברתנו מבצעת מחייב אותנו להבין היטב את התהליכים בארגון, את הממשקים הנדרשים עבור המערכות הקיימות, את סוגי המידע הרלוונטיים, ואת ההתרעות והדוחות שכל משתמש בשרשרת התפעולית צריך לקבל. ברשותנו תשתית טכנולוגית קיימת שעל בסיס אנו יכולים לפתח קשת רחבה של מערכות מידע בהתאם לצרכי הלקוח והתהליכים השונים בארגונו, וזאת בזמן קצר ומינימום זמן בדיקות QA, ובדגש על החוקים העסקיים וההיבטים הלוגיים של המערכת. בדרך זו פיתחנו עד היון מגוון מערכות מידע, לרבות מערכת לניהול סקרים ומשובים, מערכת ניהול תהליכי אישור למוסדות חינוך, מערכת ניהול הזמנות לסוכנים ואנשי שטח, מערכת תיעוד בקרות לפרויקטים גדולים, ומערכת לניהול תהליכי השקעה בקרנות הון סיכון.

מי צריך פיתוח של מערכת מידע ניהולית?

פיתוח מערכות מידע אינו מחויב המציאות לכל עסק באשר הוא. יחד עם זאת, הוא בהחלט נחוץ ומועיל מאוד לקשת רחבה של עסקים וחברות מתחומי פעילות ומסדרי גודל שונים. במידה שאתם מתלבטים לגבי פיתוח מערכת מידע ספציפית לארגונכם, ואינכם מכירים היטב את הנושא, נסביר שבתוך כל ארגון באשר הוא נוצר ומצטבר מידע. בכל יום עבודה מייתרים העובדים קשת רחבה של פעולות בכל הדרגים והתחומים, וכל פעולה כזו עשויה לדרוש ידע נחוץ ועשויה להפיק ידע חדש. כך למשל, סגירת מכירה יוצרת נתונים הקשורים לחשבוניות, תנועות במלאי, פרטי תשלום ועוד, וזוהי רק תנועה אחת בתוך עשרות, מאות ואלפי פעולות ביום. 

מובן מאיליו שלמידע זה יש חשיבות רבה וניתן לעשות בו שימוש אפקטיבי, הרבה מעבר לתיעוד הפשוט שלו. כך לדוגמא, בעלי תפקידים שונים בארגונים יכולים להפיק תובנות חיוניות ממידע על מכירות לגבי לקוחות ספציפיים, לצרכי שמירה על קשר, לצרכי גבייה, לניהול המלאי והרכש, וכן הלאה. בדרך כלל בארגונים עובר כל המידע הנוצר אל מערכת עיבוד תנועות בסיסית שנקראת TPS, אשר הופכת אותו זמין ונגיש למערכת מידע ניהולית מדרגה גבוהה יותר. כעת מערכת המידע לוקחת את הקבצים ממערכת עיבוד התנועות והופכת אותו שמיש, זמין ומובן לדרג הביניים הניהולי. 

במערכות מעין אלו יש כאמור מודלים שונים, אשר חלקם הינם אוטומטיים לחלוטין ופועלים כל הזמן לפי הגדרות שניתנו מראש. כך לדוגמא, במודל מלאי מקבל בעל התפקיד האחראי על הנושא התראה אוטומטית בעת שחומר גלם או רכיב מסוים הגיע לרמת המינימום. בנוסף, יש מודלים העושים יותר מזה ומייצרים גם תחזיות המבוססות על ניתוח של המידע הקיים. יחד עם זאת, מכיוון שהמידע הנאסף הינו רב ומגוון, ומגיע מקשת רחבה של מקורות, לא פעם קשה להבחין בין מה שחשוב ומה שפחות חשוב, וקשה לעשות איטגרציה למידע שזורם מהערוצים השונים.

יתר על כן, ללא מערכת ניהול מידע אפקטיבית נותר המידע במערכת ה- TPS וכך ישנו התיעוד הכללי, אך בלי שבעלי התפקידים יכולים לגזור מסקנות הולמות ממנו או לקבל החלטות מושכלות. כך למשל, ללא נתונים ברורים ועדכניים קשה מאוד להבין האם צריך לחדש מלאי, מהי רמת התפוקה של עובדי העסק, האם המשאבים שלכם מנוצלים נכון, האם יש צורך לתגבר קווי ייצור מסוימים, וכן הלאה. יש לזכור כי מידע הוא משאב רב ערך שהארגון מייצר, ובהחלט יכול להשתמש בו על מנת לתכנן מהלכים עתידיים ולהבין את התמונה הנוכחית לאשורה כיום. יתר על כן, איסוף, ארגון ושליפה נכונים של מידע, לרבות שיתופו בין הגורמים הרלוונטיים, תורם רבות לייעול העבודה השוטפת ומצמצם למינימום בזבוז זמן מיותר על חיפושים, אי הבנות וחיכוכים.

לכן, אם אתם מתלבטים לגבי פיתוח מערכות מידע לעסקים והצורך שלכם במערכת המותאמת לצרכי הארגון, תוכלו לגזור את המסקנות מהמידע שהבאנו לעיל. למשל, אם אתם מתקשים לזהות נקודות תורפה או כוח של הארגון, ומכאן גם לפעול לתיקון בעיות ולניצול הזדמנויות, הרי שמערכת כזו בהחלט יכולה לעזור בזכות דוחות מפורטים ומובנים הנוגים למשל לתפוקת עובדים, הכנסות וכדומה. בנוסף, אם יש לכם הרגשה שתחום השיווק והמכירות צולע, אך אינכם מצליחים לשים את האצבע על הבעיה בפנייה אל לקוחות חדשים ושימור קיימים, מערכת כזו יכולה לעזור מאוד. היא מספקת מידע חיוני על הלקוחות וכן משובים המתקבלים מהם, ומכאן ניתן לגזור את המסקנות הנכונות ולהתאים לצרכים האמיתיים של הלקוחות שלכם את התהליכים העסקיים, וכמובן לחדד את פעולות השיווק וקידום המוצרים שלכם.

המערכת יודעת כיצד לכמת את המידע ולהציגו באופן מובן וברור לקליטה, דבר המאפשר לבעלי התפקידים להבחין טוב יותר בין העיקר לטפל ולגזור את המסקנות הנכונות. כמו כן, המערכת מתממשקת עם סביבת האינטרנט ועם אפליקציות בסלולר, ולכן אפשר לעבוד איתה, לקבל נתונים ולהגיע למסקנות המתבקשות בכל מקום ובכל זמן. אז אם אתם מרגישים שהעסק נמצא קצת מאחורה וצועד לאט, או שקשה לכם לראות את התמונה המלאה של מצב הארגון ומכאן לקבל החלטות מושכלות שיצעידו אתכם קדימה, מערכת ניהול מידע בהחלט יכולה לסייע בכך ולתת לכם את הבסיס החיוני ליציבות, התפתחות וצמיחה עסקית. 

למה דווקא עם ERG?

כפי שאמרנו, פיתוח מערכות מידע לעסקים הינו תחום המחייב רמה טכנולוגית גבוהה מאוד, ידע מעמיק והיכרות עם צרכיהם של ארגונים וחברות מתחומי עיסוק שונים, וכמובן גם היכרות מצוינת עם העסק שלכם והשרשרת התפעולית שלו. לכן, חשוב לעבור עם חברה כמו ERG אשר מציגה יכולות מוכחות בתחום פיתוח מערכות מידע לחברות, ושמאחוריה שורה ארוכה של לקוחות מרוצים. מעבר לכך, חברתנו מספקת מעטפת שלמה של פתרונות לכל צרכי המחשוב שלכם, בין אם מדובר בשירותי מחשוב ו- IT, שירותי ענן, שירותי בסיסי נתונים DBA, פיתוח תוכנה במיקור חוץ ועוד. לכן, אצלנו אתם מקבלים מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר תחת קורת גג אחת, ויודעים שאתם מצויים בידיים טובות.

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן