ביג דאטה – פתרון גדול

תוכן עניינים

על פי ה-Worldwide Black Book, דו”ח של חברת IDC (International Data Corporation), אשר פורסם ב-05.08.2014, עולה, כי ההוצאות על טכנולוגיית המידע בשנת 2014 עלו בצורה ניכרת ביחס לשנת 2013, בזכות הגידול העצום במקורות המידע ובצורך לאחסנו, לנתחו ולתעל אותו לשימוש.

האם אתה צריך פתרון ביג דאטה?

לצורך הדגמת היקף הבעיה, חשוב, למשל, על כל אותם המקורות מהם מגיע אליך מידע הנוגע ללקוחותיך, ביחס לשנים קודמות: טופס “צור קשר” באתר הארגון, פניות טלפוניות למוקד השירות, פניות ישירות לנציגי המכירות השונים, יצירת קשר דרך הרשתות החברתיות השונות, מיילים, לידים ועוד.
כאשר מדובר בנפחים קטנים של מידע (או במידע המגיע בפורמטים אחידים), ההתמודדות עם האתגר קלה יותר: החל בטבלת אקסל פשוטה (או קובץ אקסס לא מורכב במיוחד), דרך DB2 וכלה ב-MySQL, ה-RDB (בסיס הנתונים היחסי – Relational Database) מתמודד עם הבעיה בקלות.

אולם, כאשר מדובר בנפחים של מאות TB, ממקורות שונים ובקצבי הגעה מהירים, נכנס תחום הביג דאטה לתמונה.

מידע בנפח גדול דורש פתרון גדול

למאגרי הביג דאטה יתרונות בולטים על החלופות המרוכזים בארבעה אספקטים שונים:

  • Volume (נפח) – בעוד אמצעי אחסון רגילים נמדדים בג’יגה בייטס (GB) ובטרה בייטס (TB), לביג דאטה, המיועד, מלכתחילה, לטפל בנפחים גדולים של מידע, יכולת טיפול במידע בנפחים של טרה בייטס ופטה-בייט (Petabyte – מיליון ג’יגה בייטס).
  • Velocity (מהירות) – אמצעי האחסון של ביג דאטה, המטפלים בתעבורת כמויות גדולות של מידע, נדרשים לספק פתרונות לאתגרים של כתיבה אל… ושליפה מ… במהירות וביעילות.
  • Volatility (נדיפות) – הנתון מתייחס לקצב התחלפות המידע בקובץ (עדכון הקובץ בהתאם למידע חדש המגיע: הוספות והגדלת רשומות וביטולים). קובץ מידע בעל רמה גבוהה של נדיפות נזקק לארגון מחדש לעתים קרובות ולמקום אחסון רב יותר, מאשר קובץ בעל רמת נדיפות נמוכה.
  • Variety (גיוון) – מאחר ומדובר במקורות שונים ובפורמטים שונים, מאגרי הביג דאטה צריכים להיות מסוגלים להתמודד עם ה”שונות” של הקבצים השונים, לזהות במהירות תבניות וקשרים שונים בין פיסות המידע, לנתחם ולהפוך אותם למידע, הניתן לשליפה לצורך שימוש יעיל.

בשורה התחתונה:

ידע ומידע מקיפים אותנו מכל כיוון. לעיתים, הם מגיעים בצורה מסודרת ומובנת, הניתנת לעיבוד והבנה, אנושית או מערכתית, ולעיתים הם מגיעים בפורמטים שונים, בכמויות גדולות ובאיכויות משתנות וממגוון רחב של מקורות. כלי הביג דאטה (המאגרים עצמם ואף כלי הניהול והניתוח הנלווים אליהם – Big Data Analysis) יכולים לסייע לארגונך בכך. היכולת לנצל מידע זמין ולהפיק ממנו תובנות ותועלת, גם כאשר הוא איננו מאורגן ומסודר בצורה ה”מסורתית” והשגרתית, מהווה יתרון משמעותי לארגון, בשוק התחרותי של ימינו.
דאג לנצל את היתרון הזה – פנה כבר היום אל ERG וקבל הכוונה כצד להפוך את המידע שלך לזמין ויעיל יותר עבור ארגונך.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן