שלושה סימנים שמעידים שכדאי שתעבירו את שירותי המחשוב למיקור חוץ

תוכן עניינים

באופן פרדוקסלי למדי, מיקור חוץ לשירותי מחשוב נחשב ל”מותרות” שהן נחלתם שלהארגונים הגדולים בלבד, למרות שדווקא העסקים והארגונים הקטנים זקוקים להם הרבה יותר. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם אתם חייבים לשכור מיקור חוץ לשירותי מחשוב, גם אם אתם עסק קטן שהתקציב איננו מצוי לרשותו. הנה שלושה מהמקרים הנפוצים ביותר:

מיקור חוץ לשירותי מחשוב – כאשר אין לכם מושג מה אתם צריכים

לעסק צעיר בתחילת דרכו כאשר צרכיו האדמיניסטרטיביים עדיין אינם מגובשים דיים, אין יותר מידי מידע על צרכי המחשוב הנדרשים לו. הוא איננו יודע לאיזה מערך מחשוב יזדקק ,איזו חומרה, תוכנה, מערכות הפעלה, דרישות רשת וכד’. הטעות הגדולה ביותר שיכול לעשות עסק כזה (ורובם, אכן נופלים בפח התקציבי ועושים את הטעות הזו) היא לנסות להסתדר לבדו, ולבנות את מערך המחשוב שלו טלאי על טלאי, מבלי לשכור שירותי מיקור חוץ לשירותי מחשוב. כלומר הם ירכשו שרת מסוים (כי זה השרת שבדיוק היה במבצע אצל המשווק), הם ירכשו עמדות עבודה פרטניות (הזולות ביותר שמוצעות בשוק, כל אחת בנפרד), הם יבקשו מחבר/אח/בן דוד (שמבין “משהו” ברשתות) לבנות עבורם את האינטרא-נט וכן הלאה. התוצאה? בדיוק כפי שזה נשמע – מיש-מש לא ברור של מערכות שונות, שלא ברור כיצד (ואם בכלל) הן תצלחנה לתפקד האחת מול השנייה. במקרים כאלה מיקור חוץ לשירותי מחשוב יבצע אפיון הצרכים והדרישות, וימצא לכם את הדרכים המחשוביות לספק אותם, תוך פרישת בסיס יציב לפעילות.

מיקור חוץ לשירותי מחשוב – כאשר דברים זזים לאט מהדרוש

העסק שלכם עובד כבר מספר שנים, והכל מתנהל על מי מנוחות, אבל עלייה פתאומית בתחום מציפה המון מתחרים חדשים, שמצריכים את העסק שלכם להתפתח באופן שאיננו יזום. לא תכננתם את זה, אבל, פתאום, אתם נדרשים להכניס מערכת CRM חדשה ומפותחת יותר, להוסיף עמדות עבודה, לאפשר לאנשי מכירות, אנשי שירות וסוכנים העובדים בשטח גישה למערכת המידע שלכם. מערכת המחשוב שלכם מתחילה להאט את הקצב, ובצדק. גם אם היא תוכננה כמו שצריך בבסיסה, כעת, לאחר השינויים שחלו, היא איננה מסוגלת “לסחוב” את התוספות החדשות. היא מקרטעת, מגמגמת, ולעיתים קרובות, נתקעת ואיננה מסוגלת לספק את מה שמצופה ממנה לבצע – להוות בסיס יציב ויעיל לפעילות העסקית. במקרים כאלה, מיקור חוץ לשירותי מחשוב יספק לכם את הדרך להפיק את המרב מהקיים, תוך המלצות לשיפור וליווי מתמשך.

מיקור חוץ לשירותי מחשוב – כאשר יש לכם תוכניות להתפתח

בניגוד למקרה הקודם (בו ההתפתחות נכפתה עליכם), ישנם עסקים שההתפתחות והגדילה שלהם מתוכננות, ומתקדמות בהתאם לאסטרטגיה העסקית ולחזון של העסק. הכל מתוזמן, מובנה,ובעיקר מתוכנן מראש. כאן, שירותי מיקור חוץ לשירותי מחשוב יסייעו לכם לבנות מערך מחשוב יעיל, שלוקח בחשבון לא רק את ההתפתחות הנוכחית שלכם, אלא, גם, עד כמה שניתן, גם את ההתפתחויות הבאות אחריה.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן