מהו מיקור חוץ?

תוכן עניינים

מיקור חוץ עשוי לתרום שפע יתרונות לעסק שלכך, אך ישנם אתגרים וסיכונים משמעותיים שמתעוררים ממערכות יחסים במיקור חוץ, במיוחד אם מדובר בצד ג’ שאינו מהימן. במאמר זה נפרט כיצד תוכלו להבטיח שירותי מחשוב איכותיים במיקור חוץ, שיובילו להתפתחות טכנולוגית וכלכלית של העסק.

מהו מיקור חוץ?

מיקור חוץ הוא מצב עסקי שבו פעילות, שירות או עבודה מסוימת מואצלים לעסק או איש חיצוני, קבוצה שלישית שמחוץ לעסק, שמבצעת את המשימה באופן אופטימלי, מאחר והיא מתמחה בתחום זה.

ישנם שירותים נפוצים רבים שמומלצים במיקור חוץ כגון עורכי דין, רואי חשבון, יועצים ארגוניים, משווקים ואנשי מחשבים.

בעולם הטכנולוגיה והמחשוב, קיימים מגוון של שירותים שאנשי מחשבים מוסמכים יכולים לספק לעסקים, בכדי לשפר את הפעילות הקיימת שלהם, לתחזק אותה על בסיס קבוע ולמנוע קריסות מערכתיות או אובדן מידע מבעוד מועד. 

אנשי מחשבים מקצועיים אף יקפידו לגבות ולגונן על המידע הרגיש שלכם מפני “עיניים סקרניות”, וירוסים או פולשים, ויקפידו לשמור על המערכות שלכם מעודכנות בכל עת, ויערכו בדיקות שיוודאו כי אין תקלה שעתידה להופיע.

היתרונות והעלויות של שירותי מיקור חוץ

שימוש בשירותי מיקור חוץ טומן בחובו שפע יתרונות:

 • עלויות נמוכות – תמיד זול יותר להחזיק שירות חיצוני, שמשלמים לו ריטיינר או לפי פרויקט, לעומת אחזקה של עובד שכיר עם משכורת, שלעיתים קרובות יהיה נטול עבודה.

 • יעילות שהולכת ומשתפרת – הגורם החיצוני שתבחרו בו תמיד ירצה לשמור עליכם מרוצים כמה שיותר, לכן הוא ייתן לכם את ה- 100% שלו בכל פרויקט ויביא לתוצאות שהולכות ומשתפרות, בהתאם להיכרות שלו עם מערך העבודה שלכם.

 • פוקוס, מומחיות ופעילות בהתאם לאסטרטגיה – קבוצות צד ג’ נבחרות לספק שירותים למיני עסקים משום שהן מתמחות בתחומן. הניסיון שצברו על ידי עבודה מול אינספור עסקים קודמים, הפכה אותם למומחים בכל מה שמתקשר לתחום ומאפשרת להם לפתור בעיות בקלות, לשפר את המערך הקיים שלכם בקלות ולהציע פתרונות יצירתיים למגוון של קשיים קיימים.
  זאת בניגוד לעובדים שצברו את עיקר הניסיון שלהם במקום אחד בלבד, ולא נפתחו לעולמות וסגנונות שונים של עבודה.

 • גישה לכישורים ומשאבים משתנים – צד ג’ במיקור חוץ לרוב יצבור עם הניסיון שלו גם קשרים רבים עם אנשי עסקים ומומחים נוספים, שיוכלו לסייע לו במקרה של תקלה שלא ידע כיצד לגשת אליה או במקרה ותזדקקו לשירותי מיקור חוץ נוספים ברמה גבוהה.

 • מהירות תגובה ושימור הפעילות העסקית – אנשי המחשבים החיצוניים שתבחרו יודעים שהסיבה העיקרית שאתם מחזיקים אותם היא כדי לשמר את הפעילות העסקית של הארגון שלכם, לכן הם יעבדו ימים כלילות בכדי למנוע קריסות מערכתיות, לשמור על המידע שלכם מוגן היטב, לפתור תקלות מבעוד מועד ולספק לכם פתרון איכותי לכל בעיה על ידי השתלטות מרחוק או על ידי הגעה למקום.

החיסרון העיקרי בעת שימוש בשירותי מיקור חוץ הוא שכמו כל עובד חדש, על איש המחשבים יהיה להכיר את המערכות שלכם, את אופן הפעילות של העסק שלכם ואת ההעדפות האישיות שלכם ושל העובדים שלכם. עם זאת, מדובר בחיסרון זמני, שכן לאחר תקופת הסתגלות קצרה איש המחשבים יתאקלם בסביבת העבודה שלכם וידע כיצד לפתור כל תקלה ביעילות וללא שאלות מיותרות.

שירותי מיקור חוץ בתחום ה- IT

עסקים רבים מספקים שירותי מיקור חוץ לעסקים, כאשר תחום המחשוב הוא הנפוץ ביותר כיום. עסקים מעדיפים לשכור את שירותיהם של אנשי מחשבים חיצוניים, שיכולים לטפל בתקלות ולשדרג את המערכות בארגון על בסיס קבוע, במקום לשלם משכורת חודשית לאיש מחשבים שרוב היום יהיה נקי מעבודה.

שירותי המחשוב כוללים מספר נרחב של שירותים:

 • אבטחת מידע – באמצעות התקנה של חומות אש, תוכנות אנטי וירוס, הרשאות אבטחה ועוד.

 • גיבוי ומתן הגנה על המידע שלכם – גיבוי המידע על פלטפורמת ענן או על שרת פרטי, וסיפוק הגנה על המידע מפני מתחרים, מתקפות סייבר, פולשים או וירוסים.

 • שדרוג מערכות המחשוב הקיימות וייעול כלל מערך העבודה – אנשי המחשוב מכירים את המערכות המתקדמות ביותר כיום, ויודעים כיצד להפוך את מערך העבודה שלכם לפרודוקטיבי יותר על ידי אופטימיזציה של מגוון פעולות, שתוביל להפחתת שעות העבודה של העובדים ולעשייה אוטומטית של פעולות שהיו מצריכות אינספור שעות עבודה נוספות. אנשי מחשבים מתקדמים אף יכולים לייצר עבורכם מערכות עבודה ספציפיות, שיסייעו לכם לייעל משמעותית את כל מערך העבודה ולחסוך הרבה כסף בטווח הארוך.

 • תחזוקה, עדכון ומניעה של תקלות – אנשי המחשבים משגיחים על מערך העבודה הטכנולוגי שלכם ומוודאים שכל המידע מגובה בהתאם, שכל המערכות פועלות כשורה ושלא צצה שום בעיה. כאשר מתעוררת בעיה, אנשי המחשבים יכולים לסייע בקלות על ידי השתלטות מרחוק על מערך המחשוב או הגעה למקום מיד במקרה של קריסה מערכתית או בעיה מקומית.  

רוב חברות המחשוב החזקות בתחומן יוכלו להציג כמות עצומה של המלצות, ניסיון מרובה שנים ותיק עבודות מרשים, שממחיש את העבודה והשיפורים שהם הצליחו ליצור בכל ארגון וארגון שנגעו בו.

חברת ERG מתמחה במתן פתרונות, אמצעי הגנה, גיבוי ושדרוגים לארגונים גדולים ומסייעת להם לקחת את מחלקת המחשוב שלהם לשלב הבא. בזכות ניסיון של למעלה מ- 18 שנים בתחום, הצוות המוכשר של החברה מסייע להביא להתייעלות עסקית של החברה ומגונן עליה מפני תקלות וקריסות מערכתיות מבעוד מועד.

לחברה שמבינה עניין, לחצו כאן. 

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן