מה ההבדל בין שירותי ענן לשרתי ענן ומה הם כוללים?

תוכן עניינים

כיום, רוב בעלי העסקים מודעים לחשיבות הרבה של גיבוי המידע, הן המידע האישי והן המידע העסקי של כל החברה, שמוזן על ידי כל עובד ועובד במקומות שונים בעולם. אחרי הכול, אובדן ממסד נתונים או חשיפתו לפריצות סייבר עלולים להוביל להשלכות קשות על החברה, ואף להביא לפשיטת רגל בטווח הארוך.

שרתי הענן מהווים את הפתרון החדשני ביותר לגיבוי מידע עסקי, ומסייעים לאינספור חברות לגבות ולשמור על המידע שלהם שמור במלואו במקום בטוח ומאובטח. ועם זאת, תהליך יצירת הגיבוי הוא תהליך מאוד מורכב המצריך סנכרון תמידי בין אינספור מחלקות בחברה, ויכולת לשלוף ולשתף מידע בקלות. 

שירותי הענן מסייעים לספק פתרונות לבעיות אלו ועוד, על ידי יצירה של מגוון אפליקציות הפועלות דרך הרשת, המספקות גישה נוחה ומסודרת למיני משאבים, ללא הצורך בתשתית רשת או התקנה של תוכנות גדולות ומורכבות. 

הגדרת שירותי הענן החיצוניים

שירותי ענן כוללים בין היתר פלטפורמת מייל, דרכים שונות לשיתוף קבצים, תעודות אבטחה וחומרות הגנה מפני פולשים, תוכנות להצגת קבצים הפועלות ברשת (כמו Google Docs ו- Google Sheets) ועוד.  

השירותים הללו מתופעלים על ידי חברות תפעול שרתי הענן כמו Google Drive (G-suite),  Dropbox,  (Office 365) OneDriveוכדומה. האפליקציות מסונכרנות ומבצעות את עבודתן נאמנה על ידי חדרי שרתים חזקים, המאחסנים את כל המידע של החברה בתצורה בטוחה ומסנכרן היטב בינו ובין הפלטפורמות השונות, בכדי להביא לחוויה המהירה והנגישה ביותר. 

מאחר והשרתים מאוחסנים באזורים חיצוניים מאובטחים, החברה חוסכת הרבה זמן וכסף על יצירה של תשתיות, הקמה של שרתי ענן פרטיים ותחזוקתם בטווח הארוך.  

מהם היתרונות של שירותי הענן?

כאמור, שרתי ענן חיצוניים חוסכים זמן וכסף על הקמה של תשתיות ותחזוקתן. על ידי כך, הם אף חוסכים השקעה אסטרונומית בחיפוש ועבודה עם עובדים מעולם המחשבים, ובצוות שלם שיסייע לתכנן כיצד להקים את חדר השרתים בחברה, להקים פלטפורמה אינדיבידואלית של שירותי ענן ולנהל פרויקט מורכב שעורך זמן רב ותוך כך, מעקב את הפעילות השגרתית של החברה.

בנוסף, שירותי ענן מסייעים לספק לבעל העסק ועובדי החברה חוויית עבודה נעימה, נוחה ודינאמית, שניתן לשנות ולשדרג בכל עת בהתאם לצורכי החברה. יכולת זו אף היא יכולה לסייע לחברה לחסוך הרבה מאוד כסף, על ידי מניעה מהשקעה בשירותים מיותרים או שירותים שנעשה שימוש בהם לעיתים רחוקות. אם מתעורר הצורך להשתמש בשירות שוב, כל שיש לעשות הוא לחדש את המנוי או לשדרג את חבילת השירות הקיימת. 

רוב שירותי הענן מסופקים יחד עם חבילת הגיבוי על שרתי הענן, לפי מנוי חודשי או שנתי שניתן להירשם ולהתנתק ממנו בכל עת. השירותים המוצעים פעמים רבות כוללים שירותים חיצוניים חיוניים כמו תעודות אבטחה, כלים לניהול פרויקטים או CRM, ולבחור בהם כחלק מהחבילה במקום לרכוש ולשלם על רישיון של כל תוכנה בנפרד. 

השירותים מותקנים באופן אוטומטי על כל מחשב ומחשב של החברה, כך שכל עובד יוכל להשתמש בתוכנות הרצויות תוך דקות, וזאת בהתאם להרשאות אבטחה מותאמות אישית, שניתן לשנות ולהתאים לפי דרגים שונים בחברה בכל עת.

שירותי ענן לשרתים פרטיים

כמובן שכאשר מדובר בחברה גדולה, בינלאומית או חברה ששואפת להתפתח לאופקים רחבים יותר, מומלץ לבחור להשקיע את הזמן והכסף ולהתקין מערך גיבוי של חדר שרתים בבית החברה.

אמנם מדובר בהשקעה רבה בטווח הקצר, אך בטווח הארוך הבחירה מייצרת שיטת גיבוי ושיתוף מידע המותאמת לחברה באופן אישי, ומביאה למערך העבודה הנוח ביותר, שלרוב גם תורם לתפוקה הגבוהה ביותר בטווח הארוך.

שירותי ענן נוספים יכולים לכלול מערכות כניסה ויציאה, מערכות מלאי, ניהול חשבונות, שילוח ועוד. כאשר מערכות אלו מסונכרנות עם כל המחלקות בחברה, הרבה יותר פשוט לעקוב אחר מהלך העבודה ולהבטיח כי המידע הקיים הוא עדכני ומהימן, מאחר והוא משותף בזמן אמת.  

עתיד שירותי הענן

ככל שהזמינות והסוגים של שירותי הענן ממשיכים לגדול, כך גם הנוכחות שלהם תעלה במיני החברות אורך השנים. בין אם חברה בוחרת בגיבוי מידע על שרתי ענן חיצוניים או שרתי ענן פרטיים בבית החברה, שתי השיטות מצריכות שימוש בפלטפורמות שונות של שירותי ענן במטרה לפשט את הפעילות של הארגון ולהביא למהלך פעולה חכם יותר, המתבסס על ביצוע של משימות בהתאם לסדר עדיפויות מוגדר מראש.

חברת ERG מסייעת לעסקים גדולים וארגונים לבחור ולבסס את שרתי ושירותי הענן שלהם, כדי להבטיח שכל המידע של החברה יגובה בצורה הבטוחה והאיכותית ביותר, ושעובדי הארגון ייהנו ממערך עבודה מהיר וחלק, שנוח לתפעול ומקדם פרוקובטיביות. בכדי ליהנות מכל שירותי הענן הטובים ביותר ועוד, צרו קשר.

 

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן