מערכות ניטור – שלא יתפסו אותך לא מוכן

תוכן עניינים

גם בתחום המחשוב, כבתחומים רבים של חיינו, מניעה היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם תקלות מינוריות, כבר בשלב ההתחלתי, לפני שהן הופכות לבעיה משמעותית. כאשר מדובר במערכות מידע ובשרתים ארגוניים, לקיומן ולתקינותן של מערכות ניטור והתרעה ישנה חשיבות מיוחדת, מאחר והן יכולות לתת אינדיקציה מוקדמת על כשל שעלול להתפתח ולגרום לקריסת מערכת, אובדן שעות וימי עבודה וכד’.

מה מנטרות מערכות ניטור?

מערכות ניטור שרתים מנטרות ומתריעות על בעיות בשרתים, תחנות קצה, מדפסות, ציוד תקשורת, או כל ציוד אחר המאפשר בדיקה מרחוק ובזמן אמת. המערכות יעילות בבדיקת מספר רב של אלמנטים. הנה כמה מהבולטים בהם:
נפח דיסק הולך ואוזל – התקלה הפשוטה והבסיסית ביותר, מאחר ומי לא יודע שלמחשב/שרת יש נפח מסוים שמתמלא במהלך העבודה? ובכ”ז, תופתעו לגלות כמה ארגונים מגלים ברגע האחרון כי זהו, פשוט אין מקום בשרת. ניטור נכון יכול להתריע על הבעיה הרבה לפני כן ולאפשר לכם לפעול בהתאם.
תקלות חומרה – מכונות מתקלקלות, זוהי עובדה. לעיתים, הסיבה טמונה בגילן, לעיתים הסיבות נובעות מחוסר תחזוקה או תחזוקה לקויה. כך או אחרת, תקלות חומרה עלולות להשבית ארגונים שלמים אם לא תתגלינה בזמן ותטופלנה בצורה ההולמת, בטרם תגרומנה לקריסה והשבתה כוללת.
עדכוני מערכת, תוכנה ואבטחה – מערכות שאינם מעודכנות בעדכוני האבטחה האחרונים והעדכניים ביותר, עלולות להוות פירצת אבטחה רצינית ולאפשר גישה קלה וישירה למידע הארגוני לעיניים זדוניות. עדכוני תוכנה שלא יבוצעו בזמן, עלולים לגרום להתנגשויות בתוך המערכת עצמה. אבל כשארגון מפעיל אינספור מערכות, תוכנות ויישומים, מי יכול לזכור מתי צריך לעדכן את מה? מערכת ניטור יעילה תתריע על הצורך בעדכון הרכיבים אותם היא מנטרת.
זמינות המערכת (Availability) – כל מערכת, ציוד או שרת אמורים להיות זמינים למשתמשים בהם בכל עת שהם נדרשים, על מנת שיחשבו ליעילים, אולם עלולות להיות סיבות רבות לכך שה-Uptime שלהם אינו מגיע ל-100% מהזמן. חלק מהאירועים יכולים להיות יזומים ואותם ניתן לתזמן לשעות בהן אין צורך במערכת (כהורדת השרת לצורך תחזוקה ועדכונים), אבל חלק אחר נובע מכשלים ומבעיות ואותו לא ניתן לתזמן או לצפות. מערכת הניטור תתריע על רוב הכשלים הנפוצים בזמן אמת.
ביצועים (Performance) – בדומה לכבישים, גם מערכות מחשוב מושפעות מעומסים ומריבוי משתמשים בו זמנית. היווצרותם של צווארי בקבוק היא תופעה נפוצה שעלולה לפגום ביעילותה של כל מערכת, לכן, ניטור הביצועים יכול לאפשר הקלת העומס והקצאה מחודשת וחכמה יותר של המשאבים.

לסיכום:
מובן מאליו כי השאיפה היא למצב אופטימלי בו המערכת זמינה בכל עת לגישת המשתמשים, אין צווארי בקבוק, אין בעיות ביצועים, אין תקלות חומרה ונפח הדיסק שעומד לרשותנו הוא אינסופי ולא יסתיים לעולם. אולם, עד שימציאו מערכות כאלה, למערכות ניטור ישנו תפקיד נכבד בפעילות מערכת המחשוב של הארגון, לכן, יש לבחון בכובד ראש את הנתונים ולבחור במערכת ניטור יעילה או בחברה מקצועית שתנטר עבורכם את פעילות השרתים, המערכות וציוד הקצה.

עדיין לא מנטרים?
זה הזמן לפנות למקצוענים של ERG ולבחור את שירותי הניטור שמתאימים לכם.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן