גיבוי? מי צריך את זה בכלל?

תוכן עניינים

עשרות סרטים עתידניים-אפוקליפטיים המתארים את יום הדין עלו על מסכי הקולנוע בשנים האחרונות. ברובם, אי שם, ברקע של העלילה, נמצאת קריסת מערכות כוללת של מערכות המחשוב העירוניות והארציות. במהלך הסרט, אנחנו נפעמים למראה גודל ההרס והחורבן, אולם, כאשר אנחנו יוצאים מבית הקולנוע, האפקט מתפוגג כהרף עין…

אבל למה ללכת רחוק לקטסטרופות טוטאליות?

מנגנוני ההדחקה האנושיים שלנו עובדים במלוא המרץ גם כאשר מדובר בסכנות פשוטות יחסית המרחפות מעל ראשנו ביומיום: אנחנו מעדיפים לא לחשוב מה יקרה במידה ותהיה פריצה ויגנבו את כל המחשבים בעסק שלנו, במידה ותהיה שריפה שתשמיד את מערכת המחשוב שלנו, או אפילו במידה והשרת שלנו ילך לעולמו בטרם עת וייקח איתו את כל המידע העסקי. אותה טמינת ראש בקרקע הינה תכונה אנושית לגמרי, אגב, אולם אסור לנו להניח לה לקבוע את ההתנהלות שלנו, כאשר מדובר בגורם כל כך חשוב ואקוטי לעסק שלנו, כמו המידע והנתונים העסקיים.

למידע העסקי שלנו אורבות סכנות רבות מכיוונים שונים:

  • פגיעה פיזית ממשית בשרת – גניבה, שריפה והצפה הן רק חלק מהסכנות הפיזיות הרבות שאורבות לשרת אשר מאחסן את הנתונים והמידע העסקי שלנו.
  • קריסת שרת – הפסקות חשמל, תחזוקה לקויה או חוסר תחזוקה בכלל, גיל מתקדם, כשלים מכניים ועוד, עלולים לגרום לשיבוש בפעולתו של השרת ואף להשבית אותו כליל.
  • איומי אבטחה מחוץ לארגון ואף מתוכו – וירוסים, בקדורז, סוסים טרויאנים ועוד איומי אבטחה שמקורם באתרים, במיילים ובמכשירים ניידים נגועים שרמת האבטחה שלהם איננה מוגדרת כהלכה, בצד משתמש אשר עלול, בטעות לגמרי, למחוק מידע יקר ערך, אף הם מאיימים על שלומם של הנתונים העסקיים שלנו.

הבטחת רציפות עסקית (BCP) מתחילה במדיניות גיבוי נתונים עסקית מודעת:

כדי להבטיח התאוששות מאסון בדרך המהירה והיעילה ביותר, העסק שלך זקוק לגיבוי שוטף ועדכני. גיבוי כזה, כאשר הוא נעשה בצורה הנכונה יאפשר שחזור הנתונים, ההגדרות וסביבת העבודה לנקודת זמן קרובה דיה, כך שהפערים בינה לבין המצב הנוכחי יהיו מינימליים ויאפשרו חזרה מהירה לפעילות.

שימוש במדרג גיבוי מודע (הקובע את תדירות הגיבוי, המדיה אליה יגובה המידע, זמן השמירה שלו וכד’) על פי חשיבותו של המידע המגובה, ימנע הצטברות של גיבוי עודף מצד אחד, ומצד שני, יבטיח כי המידע החיוני לעסק, אכן יישמר בצורה היעילה ביותר. כך, למשל, ניתן לקבוע, כי הגדרות רשת וסביבות עבודה מגובים באופן קבוע אחת לחודש (ובנוסף, בעת שינויים בכוח האדם או בהגדרות הרשת) בעוד מידע מתוכנת ה-CRM הארגונית מגובה אחת ליום.
לסיכום:

המידע והנתונים העסקיים שלכם יקרים מכדי שתוכלו להרשות לעצמכם לטמון את הראש בחול, להתעלם מהסכנות האורבות להם ולהסתכן באובדנם. גיבוי מודע ונכון יכול למנוע לכם עגמת נפש, אובדן שעות עבודה וכמובן, להקטין את עלויות ההתאוששות מאסון.

במידה ובעסק שלכם אין מדיניות לגיבוי כזה, צרו קשר כבר היום והצוות המומחה שלנו יעמוד לרשותכם.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן