4 נושאים שמעסיקים מנהלי מערכות מידע ב- 2021

תוכן עניינים

מנהלי מערכות מידע אחראיים לעיצוב אסטרטגיית המחשוב של בית העסק כלומר, מסייעים להעריך את המצב הקיים של מערך המחשוב של החברה, ומבססים תוכנית כיצד לייעל אותו כדי להביא לפעילות נוחה ולפרודוקטיביות גבוהה.

עולם המחשוב מתחלק למספר אספקטים, כאשר כל אחד מהם מצריך הסתכלות ואופן התנהלות ספציפיים. התעלמות ממערך המחשוב של החברה עשויה להוביל לקשיים רבים בטווח הארוך כמו ירידה בתפוקה ובאיכות הפעילות של העובדים, התמודדות מול פריצות סייבר ווירוסים ואובדן של ממסדי נתונים ואף מידע רגיש לעד. 

תחזוקה שוטפת ושדרוג נכון של מערך המחשוב בבית העסק מבטיחים לשמר את הפעילות התקינה של בית העסק, ואף לייעל אותה משמעותית בטווח הארוך.

אבטחה

עקב תופעת הקורונה שהחלה בשנת 2020, רוב העסקים הציעו לעובדיהם את האפשרות לעבוד מהבית. עם כל היתרונות שלה, שיטה זו חשפה חברות רבות לפריצות סייבר, וירוסים ותקלות, שעשויים לפגוע במערך העבודה בטווח הקצר ולהביא לאובדן של ממסדי נתונים בטווח הארוך.

התקנה של תעודות אבטחה ו- SSL, של מערך ATP להגנה של מערך ה- Office של החברה, שדרוג חומת האש ותהליכי הסיווג והגישה של העובדים בהתאם לסיסמאות ומערכי אישור כפולים, כולם מסייעים להגן משמעותית על הפעילות של בית העסק, להבטיח שכל המידע נצפה רק על ידי העיניים הנכונות ואינו נגיש לידיים הווירטואליות של מתחרים או פולשים חיצוניים. 

קראו גם: מה חשוב לדעת ב-2020 על פתרונות אבטחת מידע לעסקים?

ייעול מערך העבודה

בכל שנה שעוברת, מערך הפעילות של העובדים מאבד מכוחו: בלאי של רכיבי מחשוב שונים, התיישנות על מערכות ותוכנות עמן הם עובדים ושל החיבורים האינטרנטיים עשויים להאט את התפוקה של העובדים ולהקשות על עבודתם. עובדים חדשים יתקשו להסתגל לפעילות עם מערכת תפעול ישנה, במיוחד כיום כאשר עליהם ללמוד כיצד לעבוד עמה לבד מהבית. מסיבה זו, מומלץ לשדרג את מערך המחשוב של העובדים מידי 4-5 שנים בממוצע.

שדרוג המערכות והתוכנות בהן משתמשים העובדים שלכם עשוי להאט את מהלך העבודה במשך מספר הימים הראשונים, אך לאחר שהעובדים יכירו את מערך העבודה החדש מקרוב, הם יוכלו לבצע את עבודתם בשיטה מהירה ונוחה בהרבה, שתעצים את התפוקה שלהם משמעותית.

גיבוי

מערך הגיבוי של כל חברה הוא החשוב ביותר עבורה: אחרי הכול, אובדן של ממסדי נתונים שלמים עשוי להביא לסופה של חברה. מסיבה זו, חיוני לבדוק את מערך הגיבוי כל מספר חודשים ולוודא שהכול עובד כשורה, לבחון אם קיים צורך בחלל אחסון גדול יותר ולגונן עליו מפני פריצות ועיניים “תועות”.

גיבוי על שרתים פרטיים של בית העסק וגיבוי בסביבת ענן שניהם מציגים יתרונות וחסרונות מגוונים, אך שניהם מצריכים תהליכי תחזוקה ובקרה על בסיס קבוע. תחזוקה של מערך הגיבוי כוללת הסתכלות על אופן הגיבוי ושיתוף הקבצים של בית העסק וחיזוקו, הגדלת חלל האחסון, תוספת של תעודות אבטחה, סיסמאות ודרכים לגונן על המידע הקיים והגדרה של מערך התנהלות במקרה של אסון כמו אובדן ממסדי מידע או קריסה מערכתית, כך שישפיעו על העסק ברמה פחותה. 

תחזוקה ובקרה

תחזוקה שוטפת של מערך המחשוב מסייעת לשמור על פעילות תקינה של בית העסק 24/7, למנוע אובדן של ממסדי נתונים ולשמור על תפוקת שיא של צוות העובדים.

חלק מתהליכי התחזוקה והבקרה כוללים תחלופה של רכיבי המחשוב השונים: מהמחשבים עצמם, המקלדות והעכברים ועד לרכיבי הרשת. אחרים מתייחסים לבקרה וניטור מערך הגיבוי של החברה, וחיזוק מערך האבטחה של בית העסק על בסיס קבוע.

חברת ERG פועלת בתחום המחשוב מזה למעלה מ- 18 שנים, ומסייעת לעסקים וארגונים רבים לבסס סביבת עבודה נעימה ונוחה, המתחשבת בצרכי העובדים ומכוונת לפרודוקטיביות שיא. לחברה שמבינה עניין, צרו קשר כאן. 

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן