ביטוח סייבר לחברות מחשוב

תוכן עניינים

במדינת ישראל פועלים לא מעט עסקים המעסיקים שירותי מחשוב ו-IT למאות ואלפי עסקים שתחום פעילותם הוא מגוון. כיום, לכל עסק יש מערכת מחשוב משלו. מדובר על מערכת שצריכה לפעול בצורה תקינה ולהיות זמינה ללקוחות העסק. 

מה שכן, רבים מהעסקים לא מודעים לכך שהם חשופים להתקפות סייבר מתוחכמות והם מהווים טרף קל להאקרים שרוצים רק לפגוע ולהזיק לעסק. על מנת להתמודד עם ההתקפות, ההמלצה היא לרכוש ביטוח סייבר. 

קצת על ניהול סיכונים ומתקפות סייבר

למעשה לכל ארגון ועסק גדולים יש מומחה או מומחים לניהול סיכונים. מה שכן, הדבר לא מספיק, שכן יש להתמודד עם סכנה נוספת הקשורה כמובן למתקפות סייבר. בעולם מתרחשות המון מתקפות כאלה. הנזקים שהן מייצרות הם נזקים כלכליים גדולים. בגדול, הדבר יכול להיות מוערך בנזק עולמי של מעל 100 מיליארד דולר בשנה. כאן חשוב להזכיר שחברות קטנות ובינוניות, גם הן חשופות עוד יותר למתקפות סייבר וזאת משום שאין ברשותן לרכוש מערכות הגנה וגם אם היו רוכשות, הדבר לא מבטיח ביטחון מלא מפני מתקפות סייבר. 

כאשר מבוצעת מתקפת סייבר, יש פריצה למאגרי המידע של הארגון או העסק. כך שהנפגעים העיקריים הם לא רק החברות והעסקים אלא גם הלקוחות. קחו לדוגמה פריצה לאתר של בנק או לאתר ממשלתי. מדובר על אתר ששומרים נתונים של המון אנשים. כאשר מבוצעת פריצה, אותם הנתונים עוברים להאקרים ואלו יכולים להשתמש בהם לרעה. היו מצבים שהאקרים גם סחטו את הלקוחות. מבחינת הלקוחות, הם יכולים לתבוע את החברה על כך שהפרטים שלהם נחשפו והשתמשו בהם לרעה. מבחינת החברות והעסקים, אלו יכולים לתבוע את הביטוח. לכן רצוי לעשות מבעוד מועד ביטוח סייבר. כך במסגרת הביטוח, יש כיסוי בגין נזק שנגרם על ידי מתקפת סייבר וכמו כן יש גם כיסוי לצד ג’. 

אילו כיסויים מוצעים בביטוח סייבר?

אם השתכנעתם ואתם רוצים לרכוש ביטוח סייבר, עליכם לעשות סקר שוק בין חברות הביטוח המציעות את הביטוח הזה. בקשו לקבל הצעת מחיר ובדקו איזה כיסוי אתם מקבלים. מבחינת הכיסויים המוצעים כיום, ניתן למצוא את אלה:

  • כיסוי מפני נזק ממתקפת סייבר
  • כיסוי על עלויות ניהול משברים
  • כיסוי על התאוששות ממתקפת סייבר
  • כיסוי על אובדן והשחתה של נתונים
  • כיסוי על מצב של חדירה למערכות המידע של הארגון והעסק
  • כיסוי משפטי במידה ומגישים תביעה כנגד ההאקרים
  • כיסוי הכולל פיצוי כספי ללקוחות של החברה במקרה של פריצה למאגרי הלקוחות ושימוש לרעה

שורה תחתונה

ביטוח סייבר הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר, בייחוד לחברות מחשוב וחברות המספקות שירותי IT, שירותי מחשוב בענן, שירותי DBA, פיתוח תוכנה ועוד. על כן, אל תחסכו בו ועשו אותו כמה שיותר מהר על מנת להגן על המידע שלכם ושל הלקוחות שלכם.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן