אפליקציה במיקור חוץ או בפיתוח In – House – כך תדעו מה מתאים לכם

תוכן עניינים

אחת מצורות התקשורת הוירטואלית אשר הפכה לנפוצה בשנים האחרונות, היא האפליקציות למובייל. אפליקציה כזו יכולה להיות חיצונית (ואז, היא מקשרת בין הארגון ללקוחותיו או ספקיו) או פנים-ארגונית (כשהיא מקשרת בין העובדים בתוך הארגון). נדיר למצוא כיום גוף עסקי כלשהו שמתייחס אל עצמו ברצינות, ועדיין לא פיתח אפליקציה, או, אפילוהתחיל לחשוב על כך ופועל לכיוון זה. מאחר וכמו תחומים אחרים, פיתוח אפליקציות דורשידע מקצועי ומיומנויות מסוימות, ניצבים הארגונים בפני הדילמה הקבועה – פיתוח במיקור חוץ או פיתוח In- House ?

פיתוח תוכנה – Out , פיתוח אפליקציה – In ?

אמנם, כאשר מדברים על פיתוח אפליקציות, נוצר הרושם כי מדובר במשימה קלה, שכל אחד יכוללעמוד בה, ממש משחק ילדים. בניגוד לתחום פיתוח תוכנה, שהצטייר כדורש ידע והתמחות,מקריאה ברשת, פיתוח אפליקציות למובייל עשוי להצטייר כמטלה שכל ארגון יכול לעמוד בוIn – House וללא צורך בשירותי מתכנתים חיצוניים או בפיתוח במיקור חוץ. למעשה,אין דבר רחוק יותר מהאמת. נכון, ישנם כלים רבים ברשת שעומדים לרשות כל מי שרוצהלבנות אפליקציה, נכון, ברשת מצוי מידע רב על הנושא (כמו, אגב, על כל תחום אחר),התהליכים, העיצוב ואפילו תבניות מוכנות, אבל כל זה איננו אומר שכשהידע והכלים הללונמצאים בידי מי שאיננו מומחה בפיתוח, התוצאה שתתקבל אכן תענה על הציפיות ותשרת כהלכה את המטרה שלשמה פותחה האפליקציה.

מתי תוכלו לפתח בהצלחה אפליקציה In- House ?

ארגונים עתירי ידע, אשר לרשותם עומדת מחלקת תכנות, או, לכל היותר – איש פיתוח, מן הסתם, לאיזדקקו לעזרה חיצונית על מנת לפתח אפליקציה, אם כי, יתכן שגם ארגונים כאלה יתקלובקשיים מסוימים, בשל ההבדלים בפורמט השונה בין תכנות למחשב ותכנות למובייל ובשלתכתיבי הפצת האפליקציות (דרך החנויות של גוגל פליי או איי-טיונז). אבל הם, לפחות,מתחילים מ”מקום” של ידע, אשר חסר לרוב הארגונים והעסקים האחרים.הארגונים האחרים יוכלו לבחור בין הוצאת פרויקט פיתוח האפליקציה לבית תוכנה חיצוני,או, במידה בארגון קיימים הכלים הנחוצים, אבל חסר הידע, על ידי שירותי מיקור חוץ בפיתוח אפליקציות.

לסיכום:

אפליקציות על סוגיהן השונים, הן העתיד, וכל ארגון או בית עסק חייב שתהיה לו אחת כזו, בעיקר,על בסיס השימוש ההולך ומתגבר באמצעים הניידים (טאבלטים, טלפונים חכמים וכן הלאה).יחד עם זאת, לא מומלץ להיכנס לפרויקט כזה, אם אין ברשותכם הידע, הכלים, כוח האדםוהזמן הנדרשים על מנת לפתח אפליקציה מושלמת. אם בעבר, לקוחות שאינם מרוצים,”הצביעו ברגליים”, כיום, לקוחות כאלה “מצביעים באצבעות” ואינםמהססים לפרסם את הביקורת שלהם (מוצדקת וגם כזו שאינה תמיד מוצדקת או מבוססת) ברשתות החברתיות ובחנויות האפליקציות. לא כדאי להיכנס לפרויקט פיתוח אפליקציה, אלאאם כן עומדים לרשותכם כל הכלים להבטיח שהתוצאה תהיה מעולה!

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן