כיצד שירותי ניהול DBA יכולים לחסוך לך כסף רב?

תוכן עניינים

כיום, בעידן המידע, כבר אין ויכוח על כך שמסד הנתונים העסקיים של ארגון הוא לב ליבו של הארגון. אובדן מסד נתונים של ארגון, בעקבות פגיעה במזיד, תקלת שרת או אפילו טעות אנוש, עלול לגרום לארגון נזק רב, שהתאוששות ממנו עלולה להמשך זמן רב, לעלות כסף רב, וכל זאת, כאשר הארגון מושבת (ואיננו מרוויח כסף) בגלל חוסר במסד הנתונים שלו. מכה כזו, עלולה להוות אף מכת מוות תדמיתית, ממנה הארגון עלול שלא להתאושש.

.

בטיפול במסדי נתונים ארגוניים עלולות להיווצר מספר נקודות כשל, אשר התנהלות בלתי מקצועית ובלתי מנוסה עלולה להביא לכך שהן תהפוכנה לבעיה של ממש:

  • אפיון קפדני – טיפול במסדי הנתונים של ארגון מתחיל באפיון הצרכים ובחירת החומרה והתקשורת המתאימות לדרישות העומסים שמייצר הארגון בעבודה השוטפת. אפיון לקוי, רשלני או כזה שנעשה כלאחר יד, עלולים לגרום לכך שמסדי הנתונים לא יעמדו בדרישות ולא יהוו בסיס אמין לנתוני הארגון.
  • התקנה נכונה – התקנה אשר נעשית כהלכה, על ידי אנשי מקצוע מנוסים, תוך הכרת המטרייה הארגונית, תבטיח כי מערכת מסד הנתונים תפעל בצורה שוטפת ותעמוד לרשות המשתמשים בארגון בצורה רציפה וחלקה.
  • תחזוקה שוטפת – מסדי נתונים, כמו כל מערכת אחרת, זקוקים לתחזוקה שוטפת, הכוללת מתודולוגיות גיבוי ובדיקות שחזור תקופתיות, ביצוע אופטימיזציה, תחזוקת הלוגים, טבלאות הנתונים, המפתחות, קבצי הנתונים ועוד. תחזוקה מקצועית כזו, תשמור על תקינותם של ביצועי המערכת ועל מסד הנתונים בריא, מתפקד וזמין לאורך זמן.
  • אבטחה – אין צורך להכביר מילים על חשיבותה של אבטחה יעילה, כאשר מדובר במסד הנתונים המאחסן את הנכס החשוב ביותר של הארגון, אולם, בנוסף לתחזוקה השוטפת, על שרת מסד הנתונים להיות מאובטח בצורך המחמירה ביותר, מאחר, וכאמור, פגיעה בו, עלולה לגרום להשבתת הארגון. לכן, יש לבצע הקשחת שרתים הפתוחים לתעבורת אינטרנט, חיבור מרחוק תחת SSL, מעקב אחר ביצוע שינויים ועוד.
  • עדכונים שוטפים – תוכנת מסד הנתונים ומערכת המידע נזקקות לעדכון מידי פעם. ללא הרצת עדכונים מסודרים, השרת עלול “לגמגם” או ליצור התנגשויות בין גרסאות שונות.
  • ניטור – מערכות ניטור שרתים ומסדי נתונים מתקדמות כוללות אפשרויות התרעה על סכנות רבות. החל, מ”אי נוחות” טריוויאלית של שטח כוננים שהולך ואוזל, דרך התרעות מערכת וניצול יתר של משאבי החומרה, וכלה במקרים רציניים של בעיות גיבוי. המערכות מאפשרות לך לאתר בעיה בהתהוותה ולטפל בה, בטרם היא מחמירה.

לסיכום: ישנם תחומים ארגוניים בהם ניתן לחסוך ולקצץ, שירותי ניהול DBA מקצועיים ומנוסים, אינם תחום הנמנה על תחומים אלה. כמו שניתן להבין, טיפול במסדי נתונים איננו עניין של מה בכך. עלולות להיווצר בו בעיות רבות, אשר כל אחת מהן בפני עצמה, עלולה לגרום להשבתת המערכת. לכן, ניסיון לחסוך ולנהל את ה- DBA שלך לבד, בצורה בלתי מקצועית, עלול, בסופו של דבר להיות בעוכריך.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן