כל הדרכים לאיוש משרת IT

תוכן עניינים

עד לפני עשורים מועטים, לא הייתה בעיה, תחום המחשוב לא היה מפותח כלל, אבל כמעט לכל אחד היה חבר/בן דוד/שכן שהבין “משהו” במחשבים. לרוב, ה”משהו” הזה היה רק מעט יותר מהיכן נמצא הכפתור המדליק או מכבה את המחשב, אבל זה הספיק לגמרי, על מנת שאותו מכר יוכתר כ”מבין במחשבים” בעיני סביבתו. עם השנים, התפתח התחום במידה ניכרת, הטכנולוגיות השתנו והפכו למודרניות יותר, ואנשי ה-IT התמקצעו והתרבו בהתאם למציאות, וכיום, כמעט כל חברה או ארגון שמכבדים את עצמם, מתגאים בלפחות איש IT אחד.

חשיבותם של אנשי IT לארגון

המחשוב והמידע הם יתרונו של העסק, גם אם הוא איננו תחום הליבה שלו. היכולת ליצור מידע ונתונים, לשתף אותם, להשתמש בהם לצורך עכשווי וגם לצרכי ניתוח ותחזית, היא יכולת אשר מהווה מנוף רציני לכל עסק. לכן, האנשים המטפלים בתחום זה, ראוי להם שיהיו מהיעילים והמקצועיים שבעובדי הארגון. היות, ובמרבית המקרים, הצורך באיש שירות IT איננו מתעורר לפתע, יום אחד, כך סתם מכחול-השמיים, אלא נובע כתוצאה מגידול בהיקף הצרכים או מיישומה של אסטרטגיה עסקית ארוכת טווח (שניהם גורמים ידועים מראש, אשר אינם נוחתים על ארגון במפתיע), איוש משרת IT איננו אמור להיעשות (ואבוי לו אם הוא נעשה כך!) בשליפה מהשרוול, אלא בדרך של הבנת צרכי הארגון, סינון המועמדים ומידת התאמתם למטרות הארגון.

הדרכים הנפוצות לגיוס אנשי IT

• חבר מביא חבר – שיטה המתבססת על הגישה המסורתית האומרת כי לעובדים טובים ישנן אמות מידה נכונות לבחינת עובדים טובים אחרים, ולכן, הם יכולים להמליץ על מי מחבריהם שעונה לקריטריונים אלה. לרוב, צורת גיוס זו מלווה בהצעה לבונוס או למענק כלשהו כתמריץ (כמובן, במידה והמועמד שהוצע התקבל), כך שפתאום אתם עשויים לגלות חברים שכלל לא ידעתם שיש לכם :).
• פרסום במדיה הדיגיטלית – רשתות חברתיות (בעיקר כמו לינקדאין וקבוצות מסוימות בפייסבוק) יכולות להוות מקור מצוין לאיתור מועמדים פוטנציאליים, אם כי בגלל הפניה לקהל הרחב (יחסית), כאן תצטרכו לסנן הרבה מועמדים לא מתאימים, פניות שסותמות את תיבת המייל או תיבת ההודעות האישיות וכד’. גם אם השיטה טובה לגיוס עובדים בתחומים אחרים, בתחום ה-IT, היא עלולה להיות יעילה הרבה פחות.
• חברות השמה כלליות – חברות ההשמה אמנם יכולות לפתור עבורכם את חלק מכאבי הראש הכרוכים בסינון מועמדים, אולם, אם הן אינן מתמחות בתחום ה-IT, הן לעולם לא תצלחנה לקלוע בדיוק לצרכים המדויקים של הארגון שלכם.
• אאוט-סורסינג – או בשמו העברי מיקור חוץ – ברוב המקרים, כאשר אתם מחפשים אנשי IT, ולא מזכירות או אנשי מקצוע אחרים, הישועה תגיע דווקא מחברות מיקור החוץ המתמחות במחשוב ו-IT. היכולת למצוא את המועמד ההיברידי המתאים לצרכי הארגון. היות וכיום, במיוחד בתחום ה-IT מועמדים כבר אינם נמדדים רק על פי תעודות ותארים, אלא גם לפי מיומנויות רחבות, יכולת למידה מהירה והסתגלות גמישה, שירותי אאוטסורסינג עשויים להיות הבחירה הקלה, היעילה וההגיונית גם עבורכם.

לסיכום:

תחום ה-IT הארגוני הינו תחום המצריך גמישות ומיומנויות שלא קיימים בכל אדם. בחירה נבונה בפתרון המתאים לכם יכולה לחסוך לכם שעות סינון ראשוני וראיונות בשלב התחילי ועגמת נפש בהמשך.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן