5 סיבות טובות להשתמש במחשוב ענן בארגון שלך

תוכן עניינים

אתה בעל חברה המספקת שירותים לגורמים פרטיים או עסקיים באופן קבוע? כל המידע של הארגון בראשו אתה עומד מגובה באופן “חאפרי” ולא מקצועי? ייתכן שכדאי לכם לעבור למחשוב ענן.
כל מה שרציתם לדעת על מחשוב ענן, על היתרונות שלו מול המחשוב הקונבנציונאלי בפרט ועל התועלת שלו לארגון שלכם בכלל במאמר זה.

מהו מחשוב ענן ומהם היתרונות שלו?

מחשוב ענן מאפשר למשתמש גישה מרחוק לכוח מחשוב באמצעות האינטרנט או קו תקשורת ייעודי, ובדרך כלל נעשה בו שימוש בארגונים גדולים, בעלי מערך מחשוב הכולל רשתות תקשורת רבות, שרתים ומגוון רב של יישומים במטרה להביא לאינטגרציה ותיאום בין המערכות הפועלות בעסק.
להלן כמה סיבות לכך שהמעבר אל מחשוב מסוג זה הוא תהליך אבולוציוני טבעי שאמור להתרחש בכל ארגון:

  1. שימוש במחשוב ענן יאפשר לכם לחסוך בעלויות העסקיות, מאחר שלא תצטרכו לרכוש חומרה ומוצרי תוכנה נלווים וגם לא יהיו לכם הוצאות חשמל ותחזוקה, היות ותקבלו שירות מחברה חיצונית, הספקית של שירות המחשוב הנ”ל.
  2. באמצעות מחשוב ענן ניתן להגדיר את נפח השרת ולהקטינו ולהגדילו במקביל לשינויים שיחולו על בית העסק. כמו כן, השוק מתאפיין בתנודות רבות שגורמות לכך שלעיתים ישנן תקופות של האטה לעומת תקופות של עומס, ויש להיערך לתקופות כאלה כראוי מבחינת מחשוב, בין אם על-ידי רכישת שרתים חדשים, הוספות של מעבדים או זכרונות וכו’.
    מחשוב ענן מאפשר להתאים את הוצאות המחשוב למצב העסק באמצעות הרחבה וצמצום של משאבי הארגון.
  3. שימוש במחשוב ענן מאפשר לבתי עסק לגבות מידע באופן מקצועי ובטוח באמצעות מערכות אשר מנוטרות 24 שעות ביממה, כך שבמידה ואבד מידע ארגוני חשוב, אין צורך להוציא כספים על שחזור האינפורמציה ולחשוש שמידע חשוב כל כך לעסק לא יהיה זמין. לרוב, בעלי עסקים שומרים את המידע בכמה מחשבים נפרדים, כאשר הוא מגובה באופן לא מסודר ו”חאפרי”.
    מעבר לכך, מחשוב ענן יבטיח גיבוי של המידע ואבטחתו כך שבעלי עסקים יכולים להרגיש בטוחים לא רק להעלות לענן מידע רגיש, אלא הם גם לדעת כי המידע לעולם לא יוכל ללכת לאיבוד.
  4. מחשוב ענן יאפשר למנהלי החברות או ראשי הארגונים לשדרג את התהליכים הארגוניים, למנף הזדמנויות, להקטין סיכונים ולהתייעל מבחינה עסקית באמצעות נגישות קלה יותר למידע, רמת תקשורת מקצועית יותר, תגובה זריזה, גמישות בנפח האחסון וכו’- במילים אחרות, מחשוב ענן ימצב את העסק בקדמת הזירה הטכנולוגית.
  5. יש לציין, כי מחשוב ענן אין פירושו שחלק מהעובדים נותרים ללא עבודה והופכים לא רלוונטיים. מנהלי חברות ובעלי עסקים, שחוששים לעבור למחשוב ענן בשל התנגדות העובדים על רקע זה, יוכלו להכין אותם היטב לקראת שילוב המחשוב החדש באמצעות הצגת המחשוב ומתן הסבר מפורט על יתרונותיו, אז הם יבינו כי אופי העבודה שלהם עשוי אולי קצת להשתנות, אך העבודה שלהם בהחלט לא נמצאת בסכנה.

לפנות לספקית מקצועית של מחשוב ענן

קיימות כיום יותר ויותר חברות שמספקות שירותי מחשוב לעסקים ושהחלו לתת שירות של מחשוב ענן ללקוחות. כדי להבטיח שהשילוב של המחשוב החדש יהיה רך, חלק ונטול סיבוכים טכניים, רצוי לבחור חברה המחוייבת לסטנדרטים גבוהים של שירות, שנציגיה יכולים לסייע לארגון לבחור את שירות הענן שיתאים ביותר לצרכים העסקיים וכך שהחברה תוכל ליהנות מהיתרונות התפעוליים של המחשוב. עוד חשוב לבחור בספקית שמציעה שירות ללקוחות 24 שעות ביממה, כדי שבמקרים בהם ישנן תקלות או כאשר העובדים שעברו הכשרה על תפעול המחשוב החדש זקוקים לקבלת מענה על שאלות טכניות- יהיה להם למי לפנות בכל רגע נתון.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן