שרת פרטי או ענן – איך להחליט מה הכי נכון עבורי?

תוכן עניינים

אם עד היום לא גיביתם את המידע העסקי שלכם היטב, עזבו הכול ומצאו את הפתרון כאן ועכשיו! כ- 140,000 מערכות קורסות בארצות הברית מידי שבוע, וללא גיבוי כל המידע שלהן נמחק כלא היה מעולם. ללא אסטרטגיית גיבוי מסודרת ויציבה, החברה הבאה עלולה להיות שלכם.

מומלץ להימנע מסיכון כה קריטי לאובדן מידע ולגבות את כל המידע על בסיס יומי. השאלה היא מהי המערכת הטובה ביותר לעסק שלכם? בכדי להשיב לשאלה הזו, ריכזנו את שתי שיטות הגיבוי העיקריות כיום.

גיבוי על שרת ענן לעסקים

פתרונות גיבוי מבוססי ענן הפכו במהירות הבזק לשיטת המיינסטרים לגיבוי כיום בעבור עסקים מכל הגדלים והסוגים. למען האמת, כ- 50% מהרשתות הגלובליות מסתמכות על שירותי ענן, לפחות באופן חלקי. עם זאת, בעוד ששרתי ענן אכן מציעים מגוון של יתרונות, לצידם עומדים גם מספר חסרונות שיש לקחת בחשבון.

יתרונות שרתי ענן

 • נגישות למידע – אם אתם או הצוות שלכם נוהגים להיות בתנועה לעיתים קרובות או לעבוד מהבית, אחסון בשרתי ענן הוא חובה. בסביבת ענן, כל הקבצים של בית העסק מאוחסנים בסביבת ענן דינאמית ונוחה לגישה מכל מקום בעולם ובכל זמן. בין אם אתם בבית או במשרד, בנסיעת עסקים בקצה השני של העולם או במטבח,  אתם תמיד יכולים לאתר את הקובץ שאתם רוצים וגם לשלוח אותו ליתר העובדים בלחיצת כפתור.
 • מנויים דינאמיים ופשוטים לשינוי – כשאתם בוחרים באחסון בשרתי ענן, אתם קובעים כמה מקום אחסון החברה שלכם צריכה ומשלמים על גודל האחסון בהתאם. אתם תמיד יכולים לשנות את תוכנית האחסון במספר צעדים פשוטים, ועל ידי כך לחסוך הרבה מאוד כסף בטווח הארוך.
 • חיסכון – כאשר אתם בוחרים בשרתי ענן אתם בוחרים בשירותי מיקור חוץ לגיבוי המידע שלכם, ועל ידי כך חוסכים הרבה כסף וכאבי ראש. עסקים קטנים ובינוניים יכולים להשתמש בשרתי ענן ולשלם מעט מאוד בעבור תוכנית האחסון שלהם. אחסון בענן פוטר אותם מהצורך להחזיק באיש טכנולוגי במשרה מלאה, מעלויות תחזוקה, חומרה וכדומה.
 • התאוששות מאסון – נאמר, לדוגמא, שהמשרד שלכם עלה בלהבות ולא נותר ממנו זכר. אם הקבצים שלכם מגובים באופן פרטי, הם בדיוק הלכו לאיבוד לנצח. עם זאת, גיבוי המידע בסביבת ענן מאפשר לאחסן את כל המידע בחדר שרתים מקצועי ומרוחק, המגונן על המידע שלכם מכל אסון טבע, קריסה מערכתית או תקלה.

קראו עוד על התאוששות מאסון >>

חסרונות שרתי ענן

 • ביטחון ופרטיות – לפני שאתם מעלים את כל המידע הרגיש והמסווג שלכם לענן, זכרו שאתם בעצם מעבירים את כל המידע הקיים של בית העסק לקבוצה צד ג’. ודאו שמותר לכם לאחסן מידע בצורה כזו חשופה בתעשייה שלכם, וזכרו שללא תעודות האבטחה והחומרות המתאימות, פורצים וגורמים מזיקים עלולים לחדור לשרתי הענן שלכם ולגנוב מכם מידע בכל עת. 

 

גיבוי על שרת פרטי לעסקים

גיבוי פרטי במקום העבודה היא אפשרות יחסית מיושנת, אך בדומה לשרתי הענן מציעה מגוון של יתרונות וחסרונות, שמומלץ לשקול לפני שבוחרים בסביבת הגיבוי הטובה ביותר לבית העסק.

יתרונות

 • חסכונית בטווח הארוך – בעוד שפתרונות מבוססי ענן לרוב גובים תשלום לפי מנוי חודשי או שנתי, שרתי גיבוי פרטיים לרוב מצריכים עלות יחסית גבוהה בהתחלה ולא יותר. אלא אם אתם מעוניינים להגדיל את שטח האחסון של החברה, גיבוי פרטי-פיזי הוא חסכוני יותר בטווח הארוך, במיוחד בעבור עסקים גדולים.
 • גישה ללא חיבור לאינטרנט – אם החיבור לאינטרנט קורס בבית העסק, אתם וצוות העובדים עדיין יכולים לגשת לכל המידע המאוחסן בשרת הפרטי בכל עת.
 • שליטה מלאה – גיבוי על שרת פרטי מתבצע על ידי חומרה ותוכנה המותקנות בבית העסק, ונתונות לשליטתכם בכל עת. תמיד יש לכם את המילה האחרונה באשר לשדרוגים ושינויים מערכתיים.

חסרונות

 • עלות ראשונית גבוהה – רכישה של חומרה ותשלום על התקנתה יצריכו מכם השקעה כספית גדולה. בעבור עסקים קטנים, הוצאה בגודל כזה אינה תמיד אפשרית.
 • מהלך הטמעה ארוך יותר משמעותית – נדרש זמן רב לבסס את השרתים הפרטיים בחברה, לחבר אותם לחומרה נכונה ולהביא למערך גיבוי מסודר ויציב. עקב כך, הפרויקט מצריך הרבה מאוד זמן ומשפיע על מקום העבודה.
 • עלויות תחזוקה – אם מתעוררת תקלה במערך השרתים הפרטי, עליכם לתקן אותו וגם לשלם בהתאם.

חברת ERG מספקת שירותי מיקור חוץ לעסקים וארגונים גדולים מזה למעלה מ- 20 שנים, ומתאימה להם פתרונות גיבוי מבוססי ענן ו/או מבוססי חדר שרתים פרטי, בהתאם לתקציב ולצרכים הטכנולוגיים של החברה. לחברה שמבינה עניין, צרו קשר

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן