שלושה שירותי ענן שכדאי לכם להכיר

תוכן עניינים

שירותי ענן הם ללא ספק מבין השירותים החמים ביותר ברשת האינטרנט כיום. המטרה העיקרית של השירותים האלו היא לאפשר לכם לגשת לקבצים מסוימים מכל מחשב או לשתף אותם עם משתמשים אחרים בקלות ובצורה מאובטחת, בין אם אלו תמונות ששמרתם מהטיול המשפחתי, מסמכי עבודה או רשימה של אתרים מעניינים שאתם רוצים לחלק עם חברים.

השירותים האלו עובדים כאמור באמצעות רשת האינטרנט, כשאתם בעצם יוצרים חשבון אצל החברה שמספקת לכם את השירות (לדוגמה, גוגל) וכל הקבצים עולים אל השרתים המרוחקים שלה (מכאן ההתייחסות אל השירותים האלו כמעין עננים הנמצאים גבוה בשמיים). לאחר שאתם נכנסים לחשבון, אתם יכולים לצפות בכל הקבצים באמצעות ממשק אינטרנטי רגיל. לחילופין, בדרך כלל אפשר להוריד תוכנה למחשב או אפילו אפליקציה לטלפון הנייד שתספק לכם את אותה פונקציונאליות גם כשאתם לא מחוברים כלל לרשת (עותקים מן הקבצים עצמם נשמרים גם על המכשיר המקומי).

לצד שירותי ענן עסקיים, יש כיום גם מספר שירותי ענן חינמיים מבוססי רשת – השלושה הפופולאריים במיוחד הם גוגל דרייב, דרופבוקס וקופי.

DropBox

Cloud computing concept with desktop computers.

דרופבוקס הוא שירות ענן נוסף שהייחוד שלו הוא בכך שהוא מתממשק באופן מלא עם מערכת ההפעלה במחשב האישי ולמעשה יוצר תיקייה נוספת או כונן נוסף במחשב אליו אפשר לגשת מכל מחשב עליו מותקן היישום.

גם Dropbox מאפשר לשתף תיקיות או מסמכים עם משתמשים אחרים שעושים בו שימוש והמשתמש מקבל התראה ישירות אל שולחן העבודה בכל פעם שמשתמש מוסיף קבצים לתיקיות משותפות או מעדכן קבצים קיימים.

הנפח של דרופבוקס הוא יחסית קטן, (נכון להיום כשלושה ג’יגה בייט בלבד), והתוכנית לעסקים היא בעלות של 15$ למשתמש לחודש עם טרה בייט אחד לכל משתמש

יתרון נוסף של דרופבוקס הוא התמיכה הגדולה שלה בקרב מפתחים אשר מאפשרים למשתמשים באפליקציות אחרות לגשת אל הכוננים שלהם. לדוגמה, בתוכנות אופיס עבור אייפד (בו אין גישה ישירה לקבצים בזיכרון באמצעות סייר קבצים), ניתן לשמור מסמכים ישירות בדרופבוקס בקלות.

Google Drive

זהו שירות מבית גוגל המאפשר לכם ליצור מסמכים שונים כמו מסמכי טקסט, גיליונות אלקטרונים או מצגות ולערוך אותם בצורה מקוונת באמצעות ממשק ווב. בנוסף, אפשר להעלות אליו כל סוג קובץ אחר שרוצים.

היתרון המשמעותי של דרייב הוא שאפשר לשתף את הקבצים האלו ולאפשר עריכה שלהם עם כל משתמש אחר שיש לו חשבון גוגל, כשההתראה על שיתוף המסמך תגיע ישירות אל תיבת הדואר האלקטרוני שלו ב- Gmail.

לאחרונה נוספה לדרייב אף גרסת יישום למחשב האישי, ובכך למעשה הצליח השירות להדביק את הפער מול המתחרים ובמיוחד דרופבוקס

הגרסה המסחרית של גוגל דרייב בעלות של 10$ לחודש מציעה נפח אחסון בלתי מוגבל (לעומת 15 ג’יגה בייט בשירות החינמי), למעט קבוצות של פחות מחמישה משתמשים אשר מוגבלות לטרה בייט אחד למשתמש.

Copy

Copy  הוא שירות המזכיר מאוד את דרופבוקס וגוגל דרייב, אך היתרון המרכזי שלו הוא בהצפנה הגבוהה של הקבצים באמצעות מפתח AES של 256 ביט (השירות שייך לחברת האבטחה באראקודה).

השירות ממצב את עצמו כמשתלם יותר מדרופבוקס לעסקים ומציע 15 ג’יגה בייט לעד חמישה משתמשים שונים או 250 טרה בייט לקבוצות גדולות יותר בעלות של 10$ לחודש. (אם כמה משתמשים עושים שימוש באותה ספריה, הגודל שלה מחולק במספר המשתמשים לצורך החישוב).

חשוב לשים לב שהתוכנה של קופי מוחקת את הקבצים שאתם מעבירים אל הענן מהמחשב האישי שלכם כל עוד לא ציינתם שאתם מעוניינים ליצור עותק מראה (mirror).

פתרונות מקיפים של שירותי ענן לעסקים

חברתנו מספקת שירותי ענן לעסקים אשר יתרונם המרכזי טמון באפשרות להפעיל את תשתיות המחשוב הארגוניות ולעדכן את המידע בעלויות נמוכות ובלי להשקיע כספים ברישוי וחומרה. אנו מספקים את השירות בהתאמה מלאה לצרכים שלכם מבין מגוון אפשרויות ויישומים, במטרה להבטיח תפעול מהיר, זמין ויציב עם ביצועים אופטימאליים במסגרות תקציב נתונות, המתאימות הן לחברות גדולות והן לעסקים בינוניים וקטנים.

כך למשל, אנו מספקים שירותי פריוריטי בענן, שירותי אבטחת דואר, שירותים וירטואליים, שירותי דואר, גיבוי, אנטי וירוס בענן ועוד. במילים אחרות, כאשר אתם מקבלים שירותי ענן לעסקים מחברתנו אתם מקבלים תחת קורת גג אחת, מספק יחיד ובאחריות אחת, מענה לכלל צרכיכם השוטפים והנקודתיים. זאת בהתאם לתהליך אפיון מדויק של הצרכים והדרישות, כך שלא תשלמו על שירותי ענן שאינכם באמת זקוקים לכם או שיכבידו על התפעול החלק והשוטף.

יתר על כן, אנו יודעים שהמעבר לענן אינו תמיד קל וברור למי שאינו מצוי בתחום ושקיימים סייגים ורצון להישאר עם המוכר, על אף שאינו משתלם או יעיל באותה הרמה. לכן אנו מתכננים עבורכם ומבצעים את המעבר לענן כך שיהיה פשוט, ברור וחלק, מפעילים את השירות עם מינימום תקלות והשבתות, וכמובן גם תומכים לאורך זמן ומספקים שירותי IT מלאים לכל נושא הענן בעסק, בחברה או בארגון.

הראש בעננים

אם עדיין לא שמעתם על מחשוב ענן הראש שלכם בוודאי בעננים, כי כיום כמעט כל העסקים והארגונים נעזרים בצורה כזו או אחרת בענן. ייתכן מאוד שגם אתם משתמשים בשירותים ואפליקציות כאלו ואחרים, ואינכם מבינים שאתם כבר בענן. יחד עם זאת, על מנת לסבר את האוזן נסביר לכם שכאשר מדברים על מחשוב ענן מתכוונים למעשה לאפשרות לגשת אל כוח המחשוב של הארגון מרחוק. למשל, הגישה נעשית דרך קו תקשורתי ייעודי ולרוב דרך האינטרנט, וכך ניתן להפעיל קשת רחבה של יישומים עם אינטגרציה בין המערכות והתוכנות השונות.

מרכיב מהותי של עולם מחשוב הענן מהווים השרתים הוירטואליים, כלומר שרתים המחוברים ומתחלקים ביחד בשרת פיזי שנמצא במקום רחוק, כאשר כל אחד מהם מתפקד באופן עצמאי וללא תלות באחרים. כך שאם יש לכם שרת וירטואלי את חוסכים המון כסף על עלויות תחזוקה של שרתים היושבים פיזית במקומות שונים בארגון. מדובר בשרתים וירטואליים שאנו מקצים לכם ושהינם מבוקרים ומפוקחים ברמה השוטפת, על מנת למנוע ניצול לרעה או שימוש יתר במשאבים – דבר העלול לפגוע בביצועים, וכל זאת בשרתים של החברות המובילות בעולם בתחום כמו מייקרוסופט ואמזון.

ולמה כדאי לעבור לשירותים בענן?

שירותי ענן לעסקים מספקים לכם קשת רחבה של יתרונות. היתרונות האלו ידועים זה מכבר לחברות וארגונים גדולים שכבר שנים לא מעטות מסתמכים על ענן, אולם כיום הם מוכרים יותר ויותר גם על ידי חברות בינוניות ואף עסקים קטנים. למעשה, לאור ההתפתחויות המתמידות בעולם מחשוב הענן יש להתייחס כיום אל המעבר למחשוב מסוג זה כהתפתחות טבעית שהעסק אמור לעבור, שכן בעוד זמן מה כולם יהיו בענן.

הסיבה לכך טמונה כאמור ביתרונות המשמעותיים של שירותי ענן ובראשון החיסכון הכספי. החיסכון מתקבל מכמה היבטים כגון היעדר צורך לרכוש תוכנות וחומרה, ללא הוצאות תחזוקה שוטפות והקטנה משמעותית ביותר של הוצאות החשמל. בנוסף, בשירותים אלו אתם יכולים להגדיר באופן מדויק את נפח השרת הוירטואלי שעליו דיברנו קודם לכן, כך שאפשר למשל להגדיל את הנפח במידה שהפעילות העסקית מתרחבת, ולעומת זאת להקטין בתקופת של צמצום פעילות – והכל באופן פשוט וחסכוני בהרבה מהסתמכות על שרתים פיזיים המצויים בארגון.  

סוגיה משמעותית נוספת נוגעת לגיבויי המידע. כידוע, למידע הארגוני יש ערך שלא יסולא בפז ולמעשה ההתנהלות השוטפת שלכם מול גורמים חיצוניים כמו ספקים ולקוחות, וההתנהלות הפנים ארגונית בין בעלי תפקידים ובין המחלקות, תלויה בו לחלוטין. כאשר המידע נשמר על מחשבי העסק ואינו מגובה בצורה סדירה ונכונה, אתם בהחלט מסתכנים באובדנו עקב טעויות אנוש, תקלות טכניות ולפעמים אף שריפות או הצפות, וכעת הניסיון לאחזר את המידע דורש השקעה כספית ניכרת, לוקח זמן ותוקע את הפעילות בעסק, ולעיתים אף אינו עולה יפה. לעומת זאת, במחשוב ענן את מקבלים גיבוי ואבטחת מידע בצורה רציפה, בהתאם לפרוטוקולים והגדרות ברורים ובאופן אוטומטי, מה שמאפשר לכם להעלות כל מידע ארגוני לענן ולהיות שקטים בידיעה כי הוא אינו יכול להיאבד.

שירותים שונים בענן

כאמור, חברתנו מציעים קשת רחבה של שירותי ענן המתאימים במדויק לצרכי הארגון, החברה והעסק. לפניכם סקירה של כמה מן המרכיבים המרכזיים של שירות ענן שאנו מספקים.

שירותי דואר אלקטרוני בענן

זהו שירות המחליף למעשה את שרת הדואר בארגון שלכם בתיבות דואר, המעניקות זמינות מרבית ובלי כל השקעה בתשתית. באמצעותם ניתן לנהל מערכת דואר ומידע עסקי באופן מתקדם ויעיל ולחסוך בעלויות באופן משמעותי, עם מגוון יתרונות ויכולות מצוינות. כך לדוגמא, שירות זה מקנה לכם תיבות דואר עם נפח אחסון גדול ובעלות גישה מאובטחת, עם תמיכה בטלפונים חכמים וטבלטים של אפל, שיתוף של משימות ויומנים, ואפשרות לגשת אל המערכת מכל דפדפן. המערכת מאופיינת בגמישות אופטימאלית מבלי שתהיו תלויים בקו האינטרנט או בשרת של המשרד, בתשלום חודשי קבוע ונמוך וכל זאת על פי אפיון מדויק של צרכיכם ופתרונות הולמים.

שירות מקביל ומשלים הינו סינון דואר בענן המעניק תיבות דואר מוגנות ומאפשרת תקשורת יעילה. למעשה, שירות זה מעניק לכם מעטפת הגנה שלמה מול איומים הנשלחים במייל ללא הפרעות של דואר זל או מתקפות זדוניות מסוגים שונים. השירות המתקדם מסוגל לטפל בשפה העברית באחוזים גבוהים מאוד של סינון – 99% הצלחה, עם ניהול מרכזי של המערכת, סינון מתקדם של וירוסים, מניעה של תכנים פוגעניים, ושליחת דוחות סיכום יומיים המאפשרים מעקב צמוד. כל זאת עם מגנון הגנה בענן המספק רמת הגנה אופטימאלית ושמירה על רוחב הפס, בניגוד למנגנונים היושבים על שרתים בתחומי הארגון. מעבר לכך, בשירות זה אתם גם נהנים מגיבוי של התעבורה בדואר האלקטרוני לאורך שבוע במקרים שהשרת הארגוני קורס. כמו כן, תוכלו לסנן דואר אלקטרוני יוצא של הארגון על מנת לשפר את שיעור ההצלחה של משלוחי הדואר ולמנוע הכנסה של מיילים של הארגון לרשימות שחורות.

ניהול של שרתים וירטואלים

את השרתים הוירטואלים ויתרונותיהם כבר הזכרנו קודם לכן. שירות זה מעניק פתרונות מתקדמים בעלות נמיכות לקבלת מערכות זמינות. הניהול והתחזוקה מאפשרים לחברות מסדר גודל בינוני וקטן לוותר על חדר השרתים שלהן, עם עלות חודשית קבועה ובלי לבצע השקעות כספיות משמעותיות בחומרה ותוכנה בזמן שמקימים את המערכת או מבצעים בה שינויים. כאמור, אנו מסוגלים להציע פתרונות בינלאומיים בשלל אתרים ברחבי תבל של החברות המובילות והידועות בתחום, וכן באמצעות חוות שרתים המתקדמת מסוגה בארץ. כך מתקבל מענה מדויק ומותאם ספציפית לצרכי החברה, לרבות הגדרת השרת בהתאם לדרישות ורמה מרבית של זמינות, זמן הקמה מהיר במיוחד למערכות ולשרתים, ובחירה בין מספר מערכות הפעלה. כמו כן, המערכות פועלות על פי סטנדרטים מחמירים של אבטחת מידע, ואתם נהנים מגמישות מרבית מבחינת הגדלת או הקטנת כוח המחשוב הדרוש לחברה, התקנה של אפליקציות ויישומים בלי מגבלות טכניות, וכאמור – מחיר חודשי נמוך בלי השקעה בתוכנה וחומרה.

שירותי גיבוי נתונים מקוון

גם על נושא הגיבוי כבר דיברנו מעט קודם, וכעת נרצה להרחיב עוד קצת על שירותינו בתחום. מדובר במערכת גיבוי נתונים מקוונת המבצעת למידע העסקי גיבויים אוטומאטיים במערכת ענן חיצונית. בדרך זו אתם זוכים לפתרונות המקנים שקט נפשי מבחינת המידע של העסק ומבחינת שמירת עותקי גיבוי מחוץ לאתר הראשי. הדבר מקנה גיבוי נתונים הרבה יותר יעיל וברמה גבוהה בהרבה של ניהול לעומת קלטות הגיבוי הישנות.

המערכת שלנו מציגה את רמת האבטחה הגבוהה ביותר של פרוטוקול SSL והצפנת מידע  AES 256, ומבוססת על טכנולוגיית דחיסה מתקדמת המאופיינת בניצול אופטימאלי של רוחב הפס וזמני גיבוי קצרים. כמו כן, קיימת אפשרות לשחזור מיידי של קבצים ובמקרה של אירוע משמעותי משוחזר המידע למדיה מגנטית, והוא מועבר אליכם על פי פרוטוקול ברור. מדובר בפתרון יסודי ומקיף לכלל צרכי גיבוי המידע העסקי שלכם, לרבות תחנות עבודה, שרתים, טלפונים ניידים, מערכות דואר אלקטרוני, שרתי בסיסי נתונים וכיוצא בזאת. כמו כן, אנו מנטרים את פעולת הגיבוי באמצעות מרכז התמיכה של חברתנו, כאשר אתם יכולים גם לשלוט ולנהל באופן מלא את המערכת ומעודכנים באופן מלא על הצלחת/כישלון מנגנון הגיבוי. בכל מקרה, מערכות הגיבוי שלנו שוכנות במתקנים מוגנים ומאובטחים היטב, כאשר קיימת גם אפשרות לנתב את הגיבוי לאתרים בחו”ל. אנו מעמידים לרשותכם ניסיון רב בתחום ונשמח להתאים לכם את הפתרונות המתאימים בדיוק לצרכי גיבוי הנתונים שלכם.

למעוניינים – אחסון פריוריטי בענן

עוד שירות ענן לעסקים שמציעה ERG הינו אחסון של מערכת הפריוריטי בענן. כידוע, מדובר באחת התוכנות הפופולאריות ביותר במשק המקומי וגם הבינלאומי, המצוי בשימוש של ארגונים, חברות ועסקים רבים. מאידך, ידע גם שהמערכת מחייבת רכישה של רישיון ושל חומרה שעלויותיהם לא מבוטלות, וגם יש לבצע גיבויים שוטפים, לספק למסד הנתונים ולשרת תחזוקה, ולתפעל ולפתור תקלות. לעומת זאת, כאשר בוחרים לאחסן את מערכת הפריוריטי של הארגון בענן, מקבלים מערכת שהינה מאובטחת ויציבה מאוד מחד, אך חוסכת באופן משמעותי בעלויות מאידך – בזכות התפעול של הספק החיצוני. 

מדובר בשירות שמקנה לכם הרבה שקט נפשי. קודם כל, כי אתם חוסכים על כל הקשור בגיבוי והתחזוקה, רישוי וחומרה, וגם זוכים לשירותי מרכז תמיכה, תחזוקת מומחי DBA וניטור מסביב לשעון. יש לציין כי העלות של אחסון המערכת מבוצעת לפי תשלום חודשי קבוע וידוע מראש, הכולל את מגוון השירותים כפי שבחרתם לאור ייעוץ שלנו המספקים מענה מדויק וחסכוני. אנו מודעים לכך שלעיתים קיימת הסתייגות מפני מעבר לענן בכלל, ובאחסון פריוריטי בענן בפרט, אולם הניסיון הרב שלנו עומד לרשותכם עם עבדה מסודרת, מאורגנת ולפי נהלים ברורים. כך מתקבל מעבר בטוח ומהיר לענן, עם מינימום הפתעות או זמן השבתה. יחד עם זאת, לא בכל המקרים ולא לכל הארגונים נכון ומוצדק לעבור לאחסון פריוריטי בענן, והצוות המקצועי שלנו יעזור לכם להבין האם זהו הצעד המתבקש עבורכם.

לסיכום

ו הייתה סקירה של מספר שירותי ענן לעסקים שחברתנו מציעה. הם מצטרפים לעוד קשת רחבה של שירותים משלימים ופתרונות כגון מיקור חוץ לפיתוח תוכנה, ל- DBA ולסיסטם, שירותי מחשוב ו- IT, ועוד. בכל שאלה והתלבטות בנושא, אנו עומדים לרשותכם ונשמח לספק תשובות ברורות והכוונה מקצועית.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן