שירותי ענן מומלצים לעסקים

תוכן עניינים

עד לפני שנים לא רבות, חידושים טכנולוגיים היו נחלתם הבלעדית של ארגונים גדולים, שתקציבם אפשר להם ליהנות מרכישת תוכנות, חומרה, משאבים וכח אדם מתקדמים, דברים שארגונים ועסקים בינוניים לא יכלו להרשות לעצמם. הפערים בין רמות הגודל העסקיות השונות היו גדולים, והונצחו בשל התקדמויות טכנולוגיות שוטפות, שכאמור, הארגונים הגדולים אימצו לעצמם, בעוד הקטנים יותר יכלו רק לצפות בהם בעיניים כלות. שירותי מחשוב הענן שהופיעו בחיינו בשנים האחרונות מצמצמים את הפער הענק הזה באופן ניכר, בעיקר, מכיוון שהם העבירו את מרכז הכובד של הדילמה העומדת בפני הארגונים מ”האם אנחנו יכולים להרשות לעצמנו, מבחינה תקציבית, שירותי ענן מומלצים?” ל”איזה שירותי ענן נדרשים לנו ובאיזה היקף?”.

אלו שירותי ענן מומלצים לעסקים ?

על מנת לבדוק איזה שירותי ענן מומלצים לעסקים, ראשית, יש לבדוק אילו תצורות ענן נפוצות ביותר בשימוש כיום. השלוש המובילות כיום, לעסקים שאינם עוסקים בפיתוח, הן: IaaS (תשתית כשירות), SaaS (תוכנה כשירות) ו-DaaS\VDI – שולחן עבודה כשירות. בעוד השתיים הראשונות מטפלות נקודתית בצורך ספציפי של העסק או הארגון (ה- IaaS בנפח אחסון או במשאבי העיבוד וה- SaaS בתוכנה ספציפית, למשל, תוכנת CRM), ה- DaaS\VDI מעניקה מעטפת כוללת, המאפשרת יצירת שולחן עבודה וירטואלי מבוסס-משתמש ופרישה מהירה שלו גם עבור עובדים שאינם נמצאים פיזית במשרד או בארגון. הגישה לשולחן עבודה וירטואלי כזה יכולה להתבצע על ידי עובדים העובדים מביתם, מהשטח, מחו”ל (ובעצם – מכל מקום בו הם רוצים או נדרשים לעבוד) ועובדים העובדים בשעות שאינן בהכרח שעות המשרד המוצהרות.

למה עסקים זקוקים לשירותי ענן?

חבילות התשלום (לרוב, תשלום חודשי לפי היקף צריכת השירותים) הופכות שירותי ענן מומלצים מסוימים לאטרקטיביים יותר מאחרים עבור העסקים. לדוגמה, גוף עסקי קטן המודע לאיומי הסייבר המתגברים והולכים, ידאג לגיבוי שוטף של המידע שלו בשירותי ענן, ארגון אחר – יעשה שימוש בתוכנת CRM או בתוכנת ניהול שירות בתצורת ענן, מכיוון שרבים מעובדיו זקוקים לגישה מרוחקת לתוכנה ואינם יושבים ליד עמדת עבודה מסודרת במשרד. אם כך, השלב הראשון בבחירת שירותי הענן הנדרשים לכם, הוא אפיון הצרכים והבחינה איזה מסוגי הצרכים המבוצעים כיום בתוך הארגון, יכולים לעבור “החוצה”, אל מחוץ לכתליו, אל שירותי הענן החסכוניים והיעילים יותר.

לסיכום: שירותי ענן מומלצים לעסקים בכל גודל, אולם, מרב התועלת מהם מופקת על ידי ארגונים ועסקים, שאין ביכולתם (מסיבות שונות) לסגור את הפער הטכנולוגי שפותחים הארגונים הגדולים, אשר לרשותם משאבי תקציב וכוח אדם גדולים בהרבה. השימוש בשירותים אלה מאפשר לעסקים להישאר במרוץ לרווחיות בתחום העיסוק שלהם ולא להיפלט ממנו בשל אי רלוונטיות או אי מתן מענה מתאים לצרכי הלקוחות או לצרכים הפנימיים של בית העסק.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן