ענן פרטי או ענן ציבורי – מה עדיף לעסק שלך?

תוכן עניינים

אם עקבת אחרי תחום השרתים הוירטואליים ומחשוב הענן והתפתחויותיו בשנים האחרונות, וכבר השתכנעת להעביר את העסק שלך משרת עסקי פיזי לתחום ה”מעונן”, עדיין עומדת בפניך הדילמה: האם להשתמש בשירותי ענן פרטי, ענן ציבורי או בענן היברידי?

נעמוד על ההבדלים הבסיסיים בין סוגי העננים:

ענן פרטי

ענן פרטי, לצורך העניין, הוא ענן המשרת אך ורק את הארגון שלך. לענן הפרטי, כמו לבית פרטי אשר בבעלותך, ישנן יתרונות וחסרונות, הנובעים מהיותך בעליו הבלעדיים. ענן כזה יכול להיות ממוקם בתוך הארגון שלך ומנוהל על ידי איש ה-IT של הארגון, או להיות ממוקם אצל ספק חיצוני ומנוהל על ידי איש ה-IT של הארגון או על ידי אנשי המקצוע של הספק (לפי בחירתך). עננים מסוג זה מתאימים לארגונים וחברות המשתמשים באפליקציות SaaS ורוצים להריץ את האפליקציה In House (על ידי ה-Appliances), או ארגון המפתח אפליקציות בעצמו ורוצה להריץ אותן ובמקביל, ליהנות מכל היתרונות של ענן.
ענן ציבורי

ענן ציבורי, דומה, אם נשתמש בהשוואה הקודמת, לדירה שכורה בבית דירות, על כל החסרונות המשתמעים מכך. עננים ציבוריים, כמו אמזון או GNS, למשל, אף הם מספקים למשתמשים בהם את הנוחות של משאבים העומדים לרשותו, אולם, רוב השליטה (והאחריות) הינה בידי ספק שירותי הענן.
לרוב, הקמתו ותפעולו של ענן פרטי יקרים מעט יותר משימוש בענן ציבורי, אולם לעסקים וארגונים בינוניים-גדולים, אשר זקוקים לשליטה במשאבים ואלמנטים כאבטחה ומהירות הרשת הינם קריטריונים קריטיים עבורם, ההפרשים בעלות – מוצדקים.

עד כאן, שני הסוגים הבסיסיים. אולם, עם התפתחות התחום והמודעות לצרכים, נוצר סוג שלישי, בן כלאיים של שני הסוגים הראשונים המקוריים, הענן ההיברידי.
ענן היברידי

ענן זה מאפשר להרחיב את הענן הפרטי של הארגון תוך כדי רתימת משאבי הענן הציבורי.
למי מתאים ענן מסוג זה?
לארגונים בעלי ענן פרטי ישן או חדש, אשר נזקקים למשאבים נוספים, אשר עלותם גבוהה. במקרה כזה, הכנסת שרת נוסף לענן הפרטי עלולה לדרוש זמן ולעלות כסף רב, בעוד העברת כל סביבת המחשוב לענן ציבורי עלולה לקחת זמן.
לארגונים העומדים בפני הטמעת תוכנה הדורשת שרת ייעודי. הקמת שרת כזה בענן ציבורי וחיבור שלו לסביבה קיימת יאפשר הטמעה מהירה, יעילה וזולה.
לארגונים הנדרשים להקמת אתרי DR שמיקומם מחוץ לארגון או לגיבוי שוטף.
לארגונים הפועלים בשיתוף פעולה עם מפתחים חיצוניים ובתי תוכנה, אשר בהם נדרשת גישת צד שלישי לשרת. מתן גישה כזו לסביבת המחשוב של הארגון איננה מומלצת מבחינת אבטחה, ולכן ענן היברידי יכול להוות את “מגרש המשחקים” המשותף.

לסיכום: תחום העננים התפתח בשנים האחרונות ומציע כיום לכל ארגון ובית עסק, בלא קשר לנפחו, את סוג הענן המתאים לצרכיו. אפיון מדויק של הדרישות, תוך שימת לב לכל הצרכים של הארגון ובחירת ספק שירותי הענן המיומן והקשוב לצרכיך, יסייעו לארגון שלך למצוא את הקשת בענן.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן