מהם השיקולים החשובים ביותר בבחירת ספק ענן לעסק?

תוכן עניינים

בשנים האחרונות מסתמן כי שירותי ענן הפכו להיות אופציה אמינה, זמינה, יעילה ומשתלמת לחברות וארגונים, בלי קשר לגודלם. ספקי השירות מציפים אותך בהצעות מכל עבר, כל הצעה מתיימרת להיות חדשנית יותר ממתחרתה, טובה יותר, מפוצצת יותר.

באופן כללי, נכון למצב כיום, ניתן לחלק ספקי שירותי מחשוב ענן ל-3 קבוצות עיקריות:

ספקי שירותי ענן ציבורי עולמיים (כ-Google, Amazone ו-Azure של מיקרוסופט, Linode ו-DigitalOcean), אינטגרטורים וחברות ענק שהם גם ספקי שירותי ענן (כבזק בינלאומי, 013, 012 ודומים) וספקי שירותי ענן עצמאיים (כ-Triple C).

אם עדיין לא הצטרפת לנוחות שיש למחשוב הענן להציע לך, הנה מספר שיקולים שיסייעו לך לבחור ספק המתאים לצרכי ולצרכי הארגון שלך.

מחיר נוח וגמישות תמחור של שירותי ענן

בנוגע ל”מחיר הנוח” אין צורך להרחיב את הדיבור, אולם גמישות תמחור הינו נקודה חשובה שיש לשים אליה לב. הטיעון ה”מנצח” לטובת מחשוב הענן מול מודלים עסקיים אחרים, הוא האופציה העומדת בפניך לשלם לפי צרכיך המשתנים (נפח האחסון ועוצמת כוח העיבוד). אם ספק איננו מעמיד בפניך את האפשרות הזו – רוב יתרונם היחסי של שירותי הענן על פני שרתים רגילים יורד לטמיון. לכן, יש להקפיד לבחור בספק אשר מאפשר לך לשנות את התמחור בהתאם לצרכים התקופתיים המשתנים של הארגון.

יכולות טכניות של ספק מחשוב הענן

גמישות תמחור קובעת “כמה תשלם”, אולם, בפועל, לעיתים, ההתאמה לצרכיך מתעכבת בגלל יכולותיו הטכניות של הספק. מאחר ואף ארגון איננו יכול לנבא במדויק מתי יחול עומס גדול מהרגיל על השרתים שלה, חשוב מאד לוודא כי אכן תגובותיו של הספק תהיינה מקצועיות ומהירות ככל האפשר, ושהן לא תהיינה הגורם להשבתת וקריסת כוח המחשוב של העסק שלך.

אמינות ויציבות ספק שירותי הענן

לרוב, לספקים הגדולים יותר, יש יתרון משמעותי בתחום זה, בגלל המשאבים העומדים לרשותם בקניית מערכות גיבוי ואבטחה למידע שלך והקטנת הסיכויים שהספק יפשוט את הרגל במהלך תקופת החוזה. בחירה בספק אמין תצמצם את הסיכוי שיום אחד תתעורר בבוקר ותגלה שכל המידע יקר הערך שלך נעול בפניך והספק איננו זמין.

זמני תגובה ועמידת ספק מחשוב הענן לרשות הלקוח

חשוב מאד לבחור ספק אשר נותן מענה מיידי לקריאות שירות ולפתיחת תקלות. מוקד מענה טלפוני ומערך שירות מנוסה ומקצועי הם MUST, כאשר המדובר בתפעול שוטף של הארגון, הנשען על שימוש במידע אשר מאוחסן בענן.

קירבה פיזית של הלקוח למערך האחסון בענן

גם כאן, כבמקרים אחרים בהם מדובר בשרת אחסון (כאחסון אתר, למשל) לקרבה הפיזית בין המשתמש לשרת האחסון נודעת חשיבות רבה. לכן, אם הארגון שלך ממוקם בישראל, מומלץ לבחור בספק אשר שרתי האחסון שלו ממוקמים בחוות שרתים בישראל.

לסיכום: מחשוב הענן עומד לרשותך ולצרכי העסק שלך. בחירה בספק המתאים לצרכיך תוכל לחסוך לך כסף רב, שלא לדבר על עגמת הנפש, במקרה של בחירה בספק חסר יכולות מתאימות או מערך שירות כושל.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן