מהו ענן פרטי – והאם זה מתאים לך?

תוכן עניינים

פתרון הענן הפרטי הוא שירות אינטראקטיבי, שתורם להתייעלות העסקית של הארגון. הוא מספק צרכי מחשוב מגוונים לארגונים הפועלים עם תשתיות ענן שמנוהלות ומתוחזקות על ידי גוף מקצועי.

הענן הפרטי מספק פתרונות מגוונים ולרבות תשתיות מחשוב, שירותי דואר, תקשורת, אבטחה וכן שירותי תחזוקה ותמיכה במשתמשים. כל הטוב הזה מסופק באחריות על ידי גוף איכותי וותיק בתחום, שמסייע לכם ולעובדים ללמוד כיצד למצות את המיטב מהמערך עצמו, לתחזק אותו ולפטל בתקלות במהירות במידת הצורך.

ענן פרטי – שירות חסכוני ואפקטיבי

שירותי הענן מוענקים לארגון כחבילה ובזכות זאת, חוסכים לעסק את הצורך לחפש אחר השירותים הללו באופן נפרד ממספר גורמים פרטיים. השירותים אף בעלי מערך תחזוקה, שדרוג וטיפול עצמיים, ובעקבות זאת חוסכים לבעל הארגון הרבה כאב ראש, ומאפשרים לו ליהנות ממערכת חזקה שפועלת לרשותו 24/7.  

בנוסף, השירות עצמו חסכוני מאוד מבחינה כלכלית, ומפחית מהעסק רכישות של חומרות ורישיונות יקרים, שלרוב יש לחדש מידי 3 ועד ל- 5 שנים. פלטפורמת הענן אף משודרגת ומתוחזקת באופן עצמאי ועל ידי כך, חוסכת לבעל העסק גם הוצאות על שדרוגים ותכנון והוצאה לפועל של פרויקטים מורכבים בתחום המחשוב

גיבוי מהימן ואיכותי מגונן ביעילות על המידע העסקי, המהווה את אחד מן המרכיבים החשובים ביותר לשימור ההמשכיות העסקית החלקה של הארגון. המטרה העיקרית של המערכת היא לגבות את כלל המידע הארגוני של העסק.

יתרונות המעבר לענן פרטי

  • מהירות הפעלה – פתרון ענן מותקן ומופעל במהירות הבזק, ואינו פוגע בפרודוקטיביות של יום העבודה. 
  • גמישות בגודל האחסון ובעלויות – שירותי הענן מציעים תוכניות מגוונות, כך שכל ארגון יכול לאתר את גודל האחסון וסוג השירותים המתאימים עבורו. ההתאמה נערכת בצורה פשוטה ומהירה, וניתנת לשינוי תוך דקות, בהתאם לעלייה או ירידה בכמות העובדים או בגודל העבודה.
  • הפרד ממחשוב מקומי – כאמור מעלה, מערך הענן מסייע לחסוך לבעל העסק הרבה מאוד כסף וכאבי ראש: אין עוד צורך ברכישה או בתחזוקה של ציוד חיצוני, תכנון של פרויקטים מורכבים בתחום המחשוב או שדרוגים מסובכים. החיבור לענן פרטי מאפשר גישה נוחה ומהירה לכל המידע מכל מחשב בעל הרשאה מתאימה, מכל מקום בעולם. זאת בניגוד למחשב מקומי, שתלוי בתקלות חשמל, תקשורת, חומרה או ציוד פיזי.

למי ענן פרטי מתאים?

שאלה מעולה.

מעבר לענן פרטי אינו בהכרח מתאים לכל ארגון: חשוב ללמוד לעומק את צורת הפעולה הקיימת של העסק, מהן מערכות המידע של הארגון, מהו ביזור מערך העבודה וכמות המשתמשים בשרתי המידע כיום. 

נושא התקשורת והאבטחה מקבל דגש ברמה גבוהה בעת השימוש בשרתי ענן, בשל היותם שרתים פתוחים הבנויים ברשת האינטרנטית הפתוחה. בעת הבחירה בשרתי ענן פרטי, פעמים רבות חשוב להעריך מהי רמת האבטחה והסיווג לה המערך שלכם יזדקק, ואם עלויות האבטחה הללו משתלמות, כדאיות ומצדיקות את המעבר לשרתי ענן פרטי.

יש לציין כי לעיתים כדאי לארגון להמשיך לעבוד עם שרת מקומי או לצרוך שירותי ענן בלבד. רק לאחר בדיקת התאמה מקצועית ויסודית על ידי גורם מוסמך בתחום המחשוב, ניתן לגלות אם פתרון הענן אכן מתאים לארגון שלכם. 

מעבר לשירותי ענן פרטיים

כגוף מקצועי עם 20 שנות ניסיון בפתרונות המחשוב, חברת ERG מעבירה עסקים וארגונים מגוונים לפלטפורמת ענן על בסיס קבוע. 

בזכות המקצועיות, הידע והניסיון שרכשנו, עבור החברה שלנו, המעבר עצמו הוא החלק הפשוט: אנו דואגים לאפיין את כל מהלך המעבר, מבצעים בדיקות ומתכננים היטב כל שלב ושלב טרם יום המעבר. 

מהלך המעבר עצמו הוא מהיר, ולאחר המעבר מערך העבודה מתנהל בצורה פשוטה שנוחה למשתמשים בה, באמצעות שימוש בשירותי ענן וענן פרטי כמו דואר, העברת ושמירת קבצים ועבודה מרחוק.

תחזוקה, שדרוגים וטיפולים

השירות הוא החלק החשוב ביותר במערך ענן: ככל שהשירות מהיר ומקצועי יותר, כך מהלך העבודה עצמו פרודוקטיבי ואיכותי יותר. השירות לסביבת הענן מספוק על ידי הצוות המנוסה והמוכשר שלנו בלבד, תחת קורת גג אחת.

אנו מקפידים לנטר, לתחזק, לגבות ולבצע בדיקות בקרה לסביבת הענן הפרטית על בסיס קבוע, בכדי להבטיח את ההמשכיות העסקית שלכם. החברה שלנו זמינה לספק מענה לקריאות שירות וטיפול בתקלות מגוונות.   

רוצים לשמוע עוד?

צרו איתנו קשר

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן