מגמות בעולם המחשוב ל-5 השנים הקרובות

תוכן עניינים

עולם המחשוב כיום צומח במהירות ומאתגר את הסטטוס קוו במשרדי ההיי-טק ובקמפוסי האקדמיות. בין אם אתם בוגרים טריים במדעי המחשב או מנהלי IT ותיקים, ישנם כמה טרנדים מובילים שכדאי לכם לחקור.

היום, כשמחשבים הפכו להיות הבסיס לכל פעילות ארגונית, כמו גם זמינות מערכת המחשוב ללקוח, כדאי לנו, הלקוחות, להבין יותר לעומק חלק מהטרנדים המובילים בעולם המחשוב:

מחשוב קוונטי

מחשוב קוונטי הוא השימוש במכניקת הקוונטים, כמו הסתבכות וסופרפוזיציה, לביצוע חישובים. מדובר בשימוש בביטים קוונטיים (qubits) באופן דומה לזה שמחשבים רגילים משתמשים בביטים. למחשבים קוונטיים יש פוטנציאל לפתור בעיות שיידרשו למחשבי העל החזקים בעולם מיליוני שנים ולשנות לחלוטין את מדעי הנתונים. יש להם גם פוטנציאל להאיץ את התפתחות הבינה המלאכותית, מציאות מדומה, ביג דאטה, למידה עמוקה, הצפנה, רפואה ועוד. החיסרון הוא שמחשבים קוונטיים כרגע קשים להפליא לבנות ורגישים להפרעות.

“אפס אמון”

רוב מסגרות אבטחת המידע המשמשות ארגונים משתמשות בשיטות אימות אמון מסורתיות (כמו סיסמאות), כך שאם “פורץ” נכנס בעזרת סיסמא, הוא יכול להסתובב בחופשיות, לגשת לכל הנתונים ואף למחוק אותם לגמרי. שירותי מחשוב לאבטחת מידע כמו Zero Trust נועדו למנוע פגיעות פוטנציאליות אלה. הרציונל הוא שלא ניתן לסמוך על איש, בין אם הם נמצאים כבר בתוך הרשת או מחוצה לה והמודל דורש אימות מכל מי שמנסה להשיג גישה לכל משאב ברשת.

מחשוב ענן קצה

מחשוב ענן מסורתי מסתמך על שרתים במיקום מרכזי אחד, כך שאם משתמש הקצה נמצא במדינה אחרת, עליו לחכות בזמן שהנתונים עוברים אלפי קילומטרים – פגיעה רצינית בביצועי האפליקציה. מחשוב קצה מודרני מקרב את החישוב, אחסון הנתונים וניתוח הנתונים קרוב ככל האפשר למיקום של משתמשי הקצה וכך זמני התגובה משתפרים ביותר.

דרישה למומחיות אבטחת הסייבר מרקיעה שחקים

מספר רב של חברות צריכות שירותי מחשוב של אבטחת סייבר כדי להגן על עצמן. Hack The Box היא פלטפורמה מקוונת הכוללת שפע של מידע ומאות אתגרים בנושא אבטחת סייבר. יש להם כ- 300 אלף משתמשים פעילים הבודקים ומשפרים את כישוריהם בבדיקת חדירה. Hack The Box הוא מקלט האקרים הן מבחינת התוכן והן מבחינת העיצוב. אחד הכלים המוכרים ביותר כיום הוא Have I Been Pwned שמאפשר לחפש הפרות נתונים כדי לראות אם כתובת הדוא”ל שלכם נפגעה.

סיכום

מלמידת מכונה לבלוק-צ’יין ועד AR, זו תקופה מרגשת להיות בתחום מדעי המחשב. עולם המחשוב תמיד הייתה תעשייה המשתנה במהירות, אך עם צמיחתן של טכנולוגיות חדשות ושירותי מחשוב חדשניים לגמרי (במיוחד מחשוב ענן ולמידת מכונות), ניתן לצפות כי קצב השינוי יגדל בשנת 2021 ואילך. לצורך כך, חברת ERG מספקת פתרונות מחשוב ושירותי IT תחת נהלים מוקפדים, תחזוקה מונעת ושירותי ניטור מתקדמים.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן