ההבדל בין שימוש בשרתי ענן לבין שרתים פרטיים

תוכן עניינים

אפשרויות שיתוף וגיבוי הקבצים כיום בעבור עסקים הן מרובות, אך לא תמיד פשוט להבין את השוני ביניהן. משום שלכל אפשרות יתרונות וחסרונות, חשוב שבעלי עסקים יבינו את ההבדלים בין הסוגים השונים. בחירה בפלטפורמה הנכונה לא רק תייעל את מערך העבודה שלכם ושל העובדים, אלא תבטיח הגנה אופטימלית על כל המידע העסקי שלכם, הן אודות החברה והן אודות לקוחותיכם.

שרתי ענן ושרתים פרטיים שניהם תומכים היטב בשירותים עסקיים, אך כל אחד מהם מותאם לסוג מסוים של תרחישים. בחירה בשירות הנכון תסייע לעסקים להפחית עלויות, ולמצות את המיטב מתשתית הגיבוי שלהם.

שרתים פרטיים לעומת שרתים מבוססי ענן

לפני שנעמוד על השוני, ראשית נלמד מה שתי פלטפורמות הגיבוי הללו עושות הכי טוב באופן שווה: שתי האפשרויות מספקות שירותי שיתוף וגיבוי מתקדמים, מנוהלות באמצעות כלים דומים, פועלות על אותן תוכנות וכל מי שמכיר מערכת אחת מבין השתיים, יוכל לתפעל בקלות גם את המערכת השנייה.

שרתי ענן ושרתים פרטיים יכולים להתקיים גם על מערכת מייקרוסופט ולינוקס. אתם חופשיים לבחור את מערך התפעול והמערכות המתאימות ביותר לעסק שלכם, כך שישתלבו בצורה הטובה ביותר עם המערכות הקיימות והידע שביססתם בחברה עד היום.

שרתי ענן

שרתי ענן מהווים שרתים וירטואליים המאפשרים שיתוף וגיבוי מסונכרן וקבוע של קבצים. כל שרת ענן מהווה מכונה וירטואלית שפועלת ברמה גבוהה.

סביב ענן ציבורית מורכבת מהרבה שרתים פיזיים, המאוכלסים במרכז מידע בטוח, כאשר כל מרכז מידע מאחסן מספר קבוע של שרתים. שרתים אלו נתמכים על ידי שרת פרטי חזק, ועוברים תחזוקה שוטפת ומעמיקה על בסיס קבוע.

היתרונות של סביבת ענן הם רבים. מאחר וכל שרת וירטואלי פועל כמו תוכנה מובנית, ניתן לשלוט בו בקלות ולתפעל אותו ממש כמו כל תוכנה אחרת. ניתן להתקין שרת וירטואלי תוך מספר שניות. הוא יכול להגדיל את נפחו ולשלב משאבים ותוספים שונים לשיפור חוויית העבודה. במקרה ואין בו צורך עוד, ניתן להשמיד אותו באופן מיידי וללא חשש.

כיום, שרתי ענן מהווים את אפשרות השיתוף הפופולרית ביותר. בעבור חברות מסוימות, הגמישות ששרתי הענן מציעים מסייעת להם לתפעל את מערך העבודה שלהם בצורה חכמה יותר. ועם זאת, משום שמדובר במערכת שיתופית שפועלת ברשת הגדולה, חשוב מאוד לגונן עליה בעזרת אמצעי אבטחה שונים כמו הרשאות, תעודות אבטחה וסיסמאות.

במידה וישנה תקלה בשרתי הענן, איש המחשבים שלכם יכול להתחבר אל השרת תוך שניות מכל מחשב בכל מקום בעולם. תוך שניות, הוא כבר ידע באיזו תקלה מדובר ויוכל לפתור אותה ביעילות, ועל ידי כך יחסוך לכם ולעובדים שלכם הרבה מאוד זמן.

שרתים פרטיים

כל שרת פרטי מהווה מכונה בפני עצמו. בניגוד לסביבת ענן, כל המשאבים שטמונים בענן הפרטי זמינים לבעל העסק ולעובדיו. 

שרתים פרטיים יכולים להתעצב בהתאם לדרישות, לרצונות ולצרכים האישיים של בית העסק. בזכות זאת, בעלי העסקים ואנשי המחשבים יכולים לפתח מערך עבודה חזק ואיכותי, שכולל את המעבדים, את הזיכרונות הווירטואליים ואת גודל האחסון הנכונים ביותר עבור החברה. ניתן לבחור להקים שרתים פרטיים ממגוון סוגים: חלק חזקים ברמה בינונית, בעוד שאחרים נחשבים לשרתים החזקים ביותר בשוק, כוללים מספר מעבדים וכמות בלתי-מוגבלת של זיכרון. 

שרתים פרטיים מהווים את אפשרות האירוח החזקה והבטוחה ביותר, מאחר והם מבוססים בפלטפורמה נפרדת ופרטית. השרתים נחשבים לבחירה הנכונה ביותר בעבור עסקים ששמים בראש הרשימה שלהם מחשוב אופטימלי, שרידות ארוכת טווח ותפקוד IO גבוה. האפשרות היחידה שמתעלה על שרתים פרטיים היא הקמה של חדר שרתים או חוות שרתים של ממש.

שרתים פרטיים לרוב משתמים כמאגרי מידע, כמקורות אחסון לאתרים בעלי טראפיק גבוה או אתרי איקומרס. הם גם מהווים את פתרון השיתוף המושלם בעבור תאגידים וארגונים שאינם נמשכים לפלטפורמות ענן, אך אינם רוצים לוותר על היתרונות שלתשתית וירטואלית יש להציע.

חברת ERG מסייעת לעסקים גדולים וארגונים לבסס מערכי ענן חכמים בבית העסק דרך קבע, ומקפידים לעדכן ולתחזק את השרתים על בסיס קבוע ומוגדר מראש, בהתאם לצרכים האישיים שלכם. בכדי ליהנות מכל מה שלעולם השרתים יש להציע ויותר, צרו קשר.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן