איך לבדוק ולוודא מהם שירותי הענן המתאימים לכם?

תוכן עניינים

כיום, עסקים רבים מוצאים עצמם מתלבטים רבות בשאלות: האם כדאי לעבור לפלטפורמת ענן? מהם היתרונות והחסרונות בשימוש בענן, והאם שירותי ענן מתאימים לעסק שלי?

איך יודעים מה מתאים ונכון עבור הארגון?

האם פלטפורמת הענן באמת תשפר ותייעל את מהלך העבודה? ומה לגבי עלויות בטווח הקצר והארוך?

בחירת שירותי ענן בצורה נכונה מצריכה הבנה מעמיקה של השיטות, תהליכי העבודה ומערכות המידע המעורבים בארגון. בהתאם לכך, ניתן לבחון בצורה מעמיקה את הטכנולוגיות הקיימות בעסק כיום, ולהעריך נכונה את היתרונות והחסרונות שלהן ביחס לצרכי הארגון.

למה יש להתחשב בכל המשתנים הללו? הסיבה היא פשוטה – מעבר לענן הוא אינו פתרון קסם ולא תמיד נכון לכל עסק: רק התמקדות מעמיקה בצורכי הארגון תסייע ללמוד אם מערכת הענן אכן תשרת נכונה את צורכי העסק.

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטים

עיקרי הנושאים שמחייבים בדיקה ומחשבה

ביזור

האם העסק מורכב ממשרד יחיד? מסניפים? ממשתמשים שעובדים מהבית ומתחברים לעבודה מרחוק?

ביזור של העבודה הוא שיקול מרכזי, המסייע לעמוד על גודל היתרון של השימוש בטכנולוגיית ענן לארגון. ככל שהארגון מבוזר יותר, כך סביר שמעבר לענן ישפר את העבודה ויהפוך אותה לקלה ונוחה יותר הן עבור העובדים והן עבור גורמים חיצוניים.

גודל העסק

כמה עובדים יש בארגון כיום? האם העובדים צעירים או מבוגרים וכמה קל יהיה לשנות את שיטת העבודה שלהם, במידה ונדרש?

גודל הארגון משפיע על תקציב הענן וחיוני לתכנון תהליך ההטעמה של פלטפורמת הענן בארגון. במידה והמעבר כולל שינויים מאסיביים בשגרת העבודה של העובדים, יש צורך לשקול את ההדרכות הנדרשות עם המעבר, את המוכנות של העובדים לשינוי ואת הכדאיות של העסק לעשות את המעבר הן מבחינה כלכלית והן מבחינת השקעה של זמן.

משאבי מחשוב

משאבי המחשוב הם המדד העיקרי לעלויות הענן.

כמה ליבות, זיכרון, נפח דיסק ורוחב פס נדרשים על מנת להפעיל את פלטפורמת הענן במערך העבודה?

סביבות הענן מתומחרות בהתאם לכמות משאבי המחשוב הקיימים בעסק: ניתן להשוות בין ענן ציבורי, ענן פרטי ופתרון מקומי, ולבחון מהי האפשרות הנכונה ביותר בהתאם למשאבים הקיימים בעסק שלכם.

שירותי ענן לעומת שרתי ענן

חלק מפתרונות הענן הם פתרונות מבוססי שירות: שירותי דואר ענן, שיתוף קבצים וניהול משתמשים, הם כולם חלק מהכלים שלפלטפורמת הענן יש להציע ללא הפעלת שרתי הענן.

חשוב לזכור כי כאשר אתם בוחרים בהפעלת שירותי ענן, אתם בוחרים בפתרון פשוט שנוח להפעלה, ובתמיכה צמודה לכל קושי או תקלה. ועם זאת, חשוב לציין כי מערכת שרתי הענן לוקה בחסר בנושא של הפעלת פתרונות מורכבים ומערכות מידע פנימיות, ויש לקחת זאת בחשבון.

תקשורת

המעבר לענן יכול להפוך עסק לחזק יותר או להעביר את עקב האכילס של הארגון משרתים וחומרה מקומית – לתקשורת.

אם התקשורת הקיימת בעסק לא מתאימה לפתרון הענן החדש ולתהליך המעבר עצמו, מהלך העבודה לא יתבצע באופן חלק, קצב העבודה ייפגע ואפילו יגיע לכדי ניתוקים והשבתות שישפיעו לרעה על שגרת העבודה.

חשוב להבין שרוחב הפס (כמות המידע) הנדרש חייב להתאים לכמות המשתמשים במערך, התעבורה וסוג הפתרון. פלטפורמת ענן יכולה להתאים לעסקים מסוימים, אך לעסקים גדולים יותר מומלץ לשקול פתרון של הקמת שרת עצמאי.

אבטחת מידע

עם המעבר לענן יש לשים דגש רב יותר על נושא האבטחה בעסק. חוסר תשומת לב לנושא זה עלולה להוביל לבעיות רבות בהמשך הדרך.

שרתים פנימיים של החברה אמנם עלולים להציב אתגרים בפני העסק, אך הם חסינים במאת האחוזים מפני פריצות וחסומים לגישה של העולם החיצון באופן הרמטי.

מעבר לפלטפורמת ענן מתבססת על הרשת האינטרנטי החופשית, לכן לרוב היא מצריכה לקחת בחשבון אמצעי אבטחה חזקים ומאובטחים יותר כמו שימוש בסיסמאות, אמצעי אימות דו-שלבי, הרשאות גישה וחוקי FW.

יש לזכור כי כלל המידע הארגוני מגובה על שרתי הענן, לכן מהותי לשמור עליהם מכל משמר ולהגדיר מדיניות ונהלי האבטחה המתאימים להגנה על מידע זה.

שירות ואחריות

בטווח הרחוק שירות הוא חלק קריטי.

לאחר המעבר לשרתי ענן, חשוב מאוד לקבל שירותי תחזוקה ותמיכה מגוף מקצועי עם אחריות מלאה.

ספקים איכותיים מסייעים לכם להתמצא במערך הענן ביעילות, מטפלים בתקלות במהירות ומספקים פתרונות יעילים שמביאים לתוצאות ותורמים להמשכיות העסקית.

עדיין לא בטוחים? לאן ממשיכים מכאן?

שאלה נכונה.

אנו ב- ERG פתרונות מחשוב ותוכנה סייענו למאות ארגונים לעבור בבטחה לפלטפורמת ענן, ליהנות מכל היתרונות שלה ולפתור תקלות ביעילות במקרה הצורך.

אנו פועלים מול סקטורים מגוונים ולרבות חברות ייצור והפצה, משרדי עורכי דין, משרדי רואי חשבון ומפעלי ייצור.

פנו אלינו, ואנו נשמח להקשיב לצרכים שלכם, לייעץ בהתאם ולסייע בתהליך המעבר לענן גם בארגון שלכם.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן