שדרוג תשתיות מחשוב

תוכן עניינים

ריענון תשתיות המחשוב בבית העסק הוא תהליך לכל דבר, המצריך השקעה של כספים והסתגלות מצד העובדים והצוות הניהולי, אך בטווח הארוך משדרג את הפעילות של בית העסק פי כמה מונים.

ההמלצה הרווחת היא לרענן את מערך המחשוב של בית העסק מידי 4-5 שנים בממוצע, עקב ההתפתחות הטכנולוגית המהירה של היום והשחיקה והבלאי הטבעיים שעוברים רכיבי המחשוב הקיימים בחברה. 

סביבת מחשוב מתקדמת מייעלת את אופן העבודה של כל עובד בחברה, ועל ידי כך לא רק חוסכת אינספור שעות עבודה, אלא מעלה את התפוקה של כל עובד ומנהל.

שדרוג החומרה

החומרה של בית העסק מתייחסת לרכיבים הפיזיים של עולם המחשוב: מהמחשבים עצמם ועד לעכברים ולחיבורי האינטרנט. כאשר החומרה של בית העסק פועלת באופן חלק, קל לשכוח ממנה ולהמשיך בפעילות העסקית לנצח… עד שקורית תקלה. ברגע שבו החומרה מפסיקה לספק את הצרכים של העובדים בחברה, עשוי להיות קשה להתעלם ממנה ומההשפעות השליליות שלה על הפרודוקטיביות של בית העסק.

סוג הפרויקט שתצטרכו לשדרוג החומרה של בית העסק משתנה בהתאם לגודל החברה ולסגנון הפעילות של החברה. יש לשקול כל בעיה או מחסור שנובע בעקבות בעיות או מחסור במוניטורים, כבלי אתרנט, מקלדות, מחשבים או כל כלי מחשוב פיזי באשר הוא. 

חלק משדרוגי החומרה לא בהכרח יצריכו מהפך שלם של כל מערך המחשוב: אחרי הכול, אם העובדים זקוקים למקלדות חדשות, מאוד פשוט להזמין אותן בסיטונאות ולבקש מכל עובד לחבר את המקלדת ישירות למחשב האישי שלו. ועם זאת, ישנם פרויקטים מורכבים יותר בעולם החומרה, שיצריכו הרבה הכנה וסיוע של גורם מומחה ומקצועי.

לדוגמא, אם בית העסק מגבה את כל המידע שלו על שרתים פרטיים של החברה, חשוב להבין את אופן יצירת הגיבויים והצרכים של החברה, כדי להעריך את כמות השרתים לה יזדקק בית העסק. עסקים קטנים לרוב מתנהלים בקלות עם שרת אחד, בעוד שעסקים שמבלים שעות רבות בהעברת קבצים וגיבויים ככל הנראה יצטרכו יותר מקום אחסון ואופן פעילות מהיר יותר, המזמנים את הצורך בשרתים נוספים.

באותו האופן, עסקים שבוחרים בשירותי ענן לעיתים זקוקים לשינויים בתוכניות ובאופן הפעילות. 

שתי שיטות הגיבוי בדרך-כלל מצריכות התקנה של תעודות אבטחה ורכיבי אבטחה שונים, המסייעים לגונן על המידע מפני מתחרים ופורצים, תוך שימור הפעילות התקינה של בית העסק.

קראו עוד: 3 שירותי ענן שכדאי לכם להכיר

תוכנה

חשוב להעריך את האיכות של המערכות בהן משתמשים העובדים שלכם יום-יום: מערכות התפעול, ממשקי המשתמשים, האפליקציות וכל התוכניות המותקנות על המחשבים של העובדים שלכם.

יש לשקול עד כמה כל מערכת ותוכנה מספקות את הצרכים של העובדים שלכם ותורמות לתפוקת שיא, והאם קיימות תוכנות טובות יותר, שיקלו על פעילות העובדים ויתרמו לתפוקה אופטימלית יותר?

שדרוג מערכות התפעול היא החלטה גדולה, שלרוב מובילה גם לרווח גדול. רוב הפעמים, יש לשדרג את מערך התפעול של העובדים מידי מספר שנים. מערכי תפעול ישנים יציגו בפני העובדים שלכם הרבה מחסומים ומגבלות שיאטו את מהלך העבודה שלהם וייפגעו באיכותה. השקעה במערכות המעודכנות והאיכותיות ביותר תביא לפעילות חלקה.

יש לציין כי בטווח הקצר, שדרוג מערך התוכנה מקשה על הפעילות היומית ומצריך הסתגלות רבה מצד העובדים. ועם זאת, לאחר תקופת ההסתגלות הפעילות של החברה בכלל וכל עובד בפרט לרוב עולה משמעותית, ותורמת למערך עבודה נוח יותר לכל העובדים.
חברת ERG מסייעת לעסקים גדולים וארגונים לשדרג את מערכי המחשוב שלהם מידי מספר שנים, כדי לשמור על פרודוקטיביות שיא וליהנות ממהלך עבודה נוח וחלק לאורך כל היום. בכדי ליהנות מכל מה שלעולם המחשוב יש להציע ויותר, צרו קשר.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן