פתרונות בנושא אבטחת מידע

תוכן עניינים

ארגונים רבים נוטים לשאול אותנו תמיד את השאלה הבאה: ״איך מתגוננים מפני פרצות אבטחה?״

בין אם מדובר על זליגה ואובדן של מידע, ובין אם מדובר על השבתת עבודה, פגיעה תדמיתית ופרצות אבטחה הן סכנות ממשיות שתמיד נושקות לנו בעורף. אך אם ניערך כראוי ונתכונן לכל תרחיש (ולו הגרוע ביותר), נוכל לעבוד באופן שוטף, בטוח וללא שום תקלות.

מעוניינים להגן על העסק שלכם מפני כל פרצה? רוצים לעשות סוף להאקרים האיומים? חברת ERG פותחת בפניכם את כל הקלפים ומעניקה לכם הצצה אל מאחורי הקלעים! איך פועלים אנשי המפתח שלנו, כיצד הם מונעים פרצות, ובאיזה דרכים יצירתיות הם משתמשים בשביל להגן על המידע הרגיש של הלקוחות. 

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטים

הכנת גיבויים וביצוע שחזורים

הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא וידוא מערכות הגיבוי. בתהליך אפקטיבי זה, נוצרים גיבויים על גבי הרשת, שלא יושבים כלל על הדומיין, אלא במערכת נפרדת לגמרי. רוצים גיבוי חזק יותר? דעו שניתן להשתמש בתוכנת גיבוי מתקדמת, מוגנת ומוצפנת ליתר ביטחון.

חשוב לזכור שתקינות הגיבויים תישמר ותיבדק באופן סדיר, על מנת שבכל רגע נתון או תרחיש מסוים, נהיה מוכנים לפעול גם מול הגרוע מכל, ובסיטואציה של מחיקת מידע, נוכל לשחזרו בקלות רבה ובמהירות נפלאה.

רוצים לבדוק את תקינות הגיבויים בארגון שלכם? צרו איתנו קשר עוד היום לסקירת מערכות מקיפה.

מדיניות אבטחה, סיסמאות וגישה

בשלב הבא, אנו נמפה את הרשאות הגישה והסיסמאות של המשתמשים. יתר על כן, נבדוק כי לכל משתמש יש גישה למידע שהוא משתמש בו לצורך תפקידו – ולא מעבר לכך. לאחר מכן, נוציא את המשתמשים מתפקידי אדמין במצבים בהם הדבר לא נדרש, ונוודא כי כל הסיסמאות מורכבות, קשות לפיצוח (גם להאקר מאוד מנוסה) ומוחלפות בתדירות גבוהה.

״מדיניות אבטחה״ בחברה היא דבר שיש לפתח בעזרת איש מקצוע מנוסה, וללמד את העובדים לפעול לפיה. אנחנו בחברת ERG מעניקים ליווי צמוד, אישי וייחודי עד ליצירת מערך האבטחה הטוב ביותר בשוק! 

הביטחון שלכם הוא ההצלחה שלנו. למידע נוסף על שירותי אבטחת המידע שלנו >>

ניהול משתמשים ועובדים

קבלה ועזיבה של עובד, יכולות להוות כנקודות תורפה רגישות לכניסת האקרים אל תוך המערכת הארגונית. לכן, חשוב לקבוע נהלים שישמרו על המידע מוגן גם בזמן “פתיחת שערים”. בנוסף, נבצע באופן סיסטמתי הדרכות אבטחה מקיפות וחיוניות לעובדים, על מנת למזער טעויות אנוש – שעלולות להיות הרסניות ומשנות חיים במיוחד כשמדובר באבטחת מידע.

עדכוני אבטחה

אנחנו בחברת ERG מקפידים להישאר מעודכנים בכל עת – אנחנו תמיד נמצאים צעד אחד לפני הגורמים העוינים, מבצעים עדכוני אבטחה שוטפים הנדרשים באופן תדיר, וזאת על מנת להגן על מידע רגיש מפני כל משמר – מסמכים חסויים, פרטים אישיים, חשבונות בנק וכרטיסי אשראי. 

במידה ויש לכם מצלמות, שלטים וכוננים בארגון, חשוב לדעת שהם גם יכולים להוות כפרצת אבטחה, ולכן חשוב להגן גם עליהם, בהתאם…

חסימת תקשורת

מיפוי וניהול התקשורת ברשת האירגונית הפנימית בכלל ובאינטרנט בפרט, היא נקודה חשובה ומורכבת ביותר. על מנת להתחיל, יש לסגור את החומרה הארגונית עד לכדי מצב שלא תהיה נגישה למי שאינו מורשה. לאחר מכן, יש לחלק את המשתמשים לקבוצות, לחסום דפי אינטרנט שעלולים להיות מזיקים, להכיל פעולות הונאה או מרמה, ולאפשר חיבור לרשת למחשבים מזוהים בלבד.

בחברת ERG אנו מבצעים מיפוי וניהול תקשורת של חברות וארגונים גדולים, מתמחים באבטחת מידע כבר עשרות שנים ופועלים בסדרי גודל נרחבים. לפרטים נוספים ודוגמאות – היכנסו עכשיו לאתר שלנו.

דואר אלקטרוני

מיילים ממקורות עוינים יכולים לחשוף את הן את הארגון והן את הלקוחות שלו להונאות, מרמות, פעולות פישינג ווירוסים. בכדי למנוע נזקים אלו ככל הניתן, יש צורך בלהפעיל מערכות מתקדמות לסינון דוא״ל, לדאוג להגדרות אבטחה נוקשות וקפדניות בשרת, כמו גם לחסום את הגישה של מדינות שאינן רלוונטיות לארגון. 

רוצים לדעת עוד על מערכות לסינון דוא״ל והגדרות אבטחה בשרת? צרו איתנו קשר עוד היום.

חיבורי VPN ואימות כפול

VPN (רשת וירטואלית פרטית) היא רשת מוצפנת, המעניקה לנו רמת אבטחה גבוהה במיוחד. כאשר אנחנו מתכננים מערך אבטחה עבור חברה או ארגון, לרוב נשתמש בVPN-. יתר על כן, נקפיד על אימות דו-שלבי (טכניקת 2FA לזיהוי משתמשים). בצורה הזאת, נוכל להיות בטוחים ב-99.9%, שגם כאשר העובדים מתחברים מהבית, האקרים לא יוכלו לנצל זאת על מנת לפרוץ למערכת המידע הארגונית.

טכנולוגיות חדשניות אלו, מתבססות על שימוש במכשירים חדשניים שמשויכים לחברה, ובעלי מערכת הפעלה חזקה ואנטי וירוס מעודכנים.

ניהול מכשירי קצה

חשבתם פעם שמכשירי קצה כגון סמארטפונים וטאבלטים, שנמצאים בשימוש יומיומי במקומות בעלי סיכון גבוה, עלולים להוות פרצת אבטחה מסוכנת? ובכן, שימו לב לתרחיש הבא: עובד שמתחבר לרשת ציבורית עם טלפון שמכיל מידע ארגוני רגיש, עשוי לחשוף אותו לכל הגורמים שהמחוברים לרשת הזו. זה עלול לקרות בכל מקום רנדומלי – בית קפה, קניון, שדה תעופה או מקום העבודה.

מעקב אחרי מכשירי קצה מתבצע על ידי שימוש בתכנות המתקדמות ביותר בעולם אבטחת המידע, כולל אנטי וירוס ו-EDR (זיהוי ותגובה). בחברת ERG אנו מקפידים על מעקב וניהול מכשירי קצה, שמעניק שליטה אבסולוטית מרחוק במכשירים הללו, כולל נעילה ו/או מחיקת המידע, במצבים שבהם המכשיר נופל לידיים הלא נכונות (האקר).

הפעלת מערכות ניטור ואיסוף לוגים 

איסוף מידע הוא דבר קריטי ביותר, במיוחד כשמדברים על אבטחת מידע לטווח הארוך. מערכות איסוף ועיבוד נתונים, יכולות לסייע לנו בהמון דרכים מגוונות: ניתן לגלות מי הם הגופים שמנסים לפרוץ למידע הרגיש שלנו, מי מנסה לפגוע בנו, אפשר לחזק את נקודות התורפה ולהעלות את רמת היעילות בצורה קלה ופשוטה.

איך עושים זאת בפועל: נחבר את כל השרתים והרכיבים המצויים בארגון, למערכות ניטור ואיסוף מידע על אירועי האבטחה השונים, נבצע אנליזה מתקדמת ונסיק מסקנות ארוכות טווח. 

רוצים להתקדם ? צרו איתנו קשר

לסיכום, בואו נעשה סדר: איך מאבטחים את רשת המחשוב?

מיפוי

סקירה של המערך הקיים (גיבויים, נהלי אבטחה, משתמשים וכו’), ביצוע הגדרת משאבים וסיכוני חשיפה.

תכנית עבודה שוטפת

קביעת מתווה פעולה מוגדר ומסודר, הפעלת מערכות אבטחה ויצירת תכנית עבודה בהתאם לצרכי הארגון.

תכנית מגירה לשעת חירום

הגדרת נהלים לטיפול בשעת חירום או אירוע אבטחה – כולל הדרכת עובדים מקיפה, שמירת גיבויים לאורך תקופה ובדיקות תקינות.

סקירה מחדש

סקירה של בטחון המידע הארגוני לעיתים קרובות – להיות צעד אחד לפני כל האקר או איום אבטחה, מבלי לוותר על נגישות המידע.

מחפשים פתרונות מתקדמים לאבטחת מידע? יש לנו על מה לדבר! צרו איתנו קשר כבר עכשיו ונחזור אליכם בהקדם.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן