משחקי סימולציית IT – לא לילדים בלבד!

תוכן עניינים

כאשר אנחנו מדברים על “משחק”, מייד מצטיירת בראשנו תמונה של קבוצת ילדים הנאספים במגרש כדורגל ובועטים בכדור, או קבוצת נערים המתקבצת מסביב לפלייסטיישן. אולם, בשנים האחרונות, ה-Gamification (משחוק בעברית) הולך ומתפשט לתחומים שבעבר נחשבו לרציניים והדעת לא העלתה שניתן להתייחס אליהם בצורה שונה מלימוד יבש, רציני (ולרוב גם משעמם).

מהו Gamification?

Gamification עוסק בהנחת הבסיס כי ביצוע פעולות, למידה והקניית הרגלים הקורים תוך כדי משחק הם תמיד מהנים (ולכן, זכירים ואפקטיביים) יותר מאלה הנעשים בדרכים השגרתיות. ניתוב המשתתפים למטרה הרצויה דרך המשחק, יכולה לעורר עניין ולשפר תחומים, יכולות וביצועים שאינם קשורים ישירות לתחום המשחק. תחום זה צובר תאוצה ומעורר מודעות רבה גם בארגונים, עד כדי כך, שאנליסטים וחברות מחקר צופים כי עד לשנת 2020, יותר ממחצית מארגוני האנטרפרייז, ישלבו רכיבי Gamification ברמה זו או אחרת לתוך מערך השיווק, המכירות, הניהול או המחשוב שלהם.

מהם יתרונותיו של Gamification לארגון?

למשחוק יתרונות רבים עבור ארגונים. החל ביכולת ליצור רמת אינטראקציה, מחויבות וחשיפה גבוהה יותר בין הלקוחות לארגון (לדוגמה, האתר מכונת המשחקים של עלית), דרך עידוד חדשנות ושימוש בחוכמת ההמונים בין עובדי הארגון (למשל, מערכת Idea Street, רחוב הרעיונות, של ה- Department of Work and Pensions הבריטי, אשר רתמה את 120,000 עובדי המחלקה לעבודה ופנסיה, לצורך העלאת רעיונות יצירתיים לשיפור פעולתה של המחלקה), ועד סימולטורים שונים, אשר מטרתם לפתח מיומנויות של עובדים על ידי הצבת מטרות מאתגרות. כפי שניתן להיווכח, משחוק משתלב בפעילות הארגונית ברמות שונות, בהתאם לנקודות בהן חשה הנהלת הארגון כי תיעול הפעילות לתחום ה”קליל” יותר, ימנף את הפעילות ויהפוך אותה ליעילה יותר.

איך אנשי ה-IT הארגוניים משתלבים במגמה?

מאחר וחלקו הגדול של המשחוק הינו מבוסס טכנולוגיה, כנראה שחלק גדול מהדחיפה להפיכת הארגון יגיע מאותם מומחי שירותי ה-IT (אשר ידועים כמובילי שינוי ומקדמי חדשנות בארגונים). הצעות לשיפור (למשל, יצירת משחק-למידה אשר יאפשר לעובדים לתרגל מערכת CRM חדשה כחלק מתהליך הטמעתה בארגון) ומעורבות בתהליך הפיתוח עצמו (שהרי מי מכיר את המשתמשים וצרכיהם טוב יותר ממנהל ה-IT בארגון?) ועוד, הם מהלכים שמצופה, באופן טבעי, ממנהל IT ארגוני להיות מעורב בהם. על מנת להסביר דרכי פעולה פשוטות של יישומים או לעורר מודעות, תוכלו להיעזר גם במשחקונים קיימים (לדוגמה – Peter Packet של Cisco, שיפשט למשתמשים את האופן בו פועל אינטרנט, או במבחר הגדול של המשחקים ב- Purposeful Games for Social Change).

גם לאנשי ה-IT מגיע ללמוד תוך כדי משחק

במרכז משחקי הלמידה של Cisco תוכלו למצוא משחקי ניהול IT להורדה למחשב או לטלפון הנייד. מתאימים במיוחד לתחום ה-IT המשחקים Subnet Troubleshooting Game ו-Unified Communications Simulation Challenge. ל-IBM יש צ’ופר לאנשי ה-IT בסימולטור ה-IT INNOV8 BPM, ואילו Oracle מתרגלת את כישורי הענן שלכם עם Cloud Operative Ironman/Oracle.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן