כיצד עסקים מגנים על מערך המחשוב שלהם בתקופת הקורונה?

תוכן עניינים

כידוע, התקופה האחרונה הביאה עמה הרבה אתגרים חדשים הן לשכירים והן לבעלי עסקים, ועל כולנו להסתגל למצב מבחינה עסקית ומבחינת מערך המחשוב.

בעוד שהעולם מסתגל לדרכי העבודה החדשות והמגוונות, פושעי סייבר הוכיחו את עצמם כסתגלנים מצטיינים, והחלו מוצאים דרכים חדשניות לנצל את הפגיעות של מערכות הסייבר בעסקים רבים. תוקפי הסייבר נעזרים באיומים שונים ולרבות וירוסים, במטרה לרמות עסקים רבים ולפגוע בהם בתקופה השברירית של היום.

פגיעה במערך המחשוב של העסק היא קטלנית בתקופה של היום, במיוחד משום שכל כך הרבה עובדים הועברו לעבוד מהבית, מה שהופך את הפריצה למאגר המידע של החברה והמשחק עמו לפשוטים מאוד עבור פושעי הסייבר. פריצות סייבר עלולות להוביל לגניבה של ממון, אובדן ממסדי נתונים של שנים, קריסה מערכתית ופגיעה כוללת בפעילות של החברה.

מסיבה זו כה קריטי שעסקים וגופים מדיניים יחפשו אחר דרכים טובות יותר להבין את הסיכונים בפניהם הם עומדים כיום, וללמוד כיצד למזער אותם או לנטרל אותם באופן מוחלט.

מגוננים על בית העסק מפני תקיפות דיוג

במהלך תקופת הקורונה, כ- 71% ממתקפות הסייבר שתועדו היו למתקפות דיוג, והציגו עלייה משמעותית באיומי האבטחה הקיימים כיום, כאשר האיומים עצמם הרבה יותר מפותחים מקודמיהם.

למעלה ממחצית מהמומחים מצביעים על תקיפות דיוג – המוצגות כמיילים מזויפים שנשלחים לחברות ובעלי עסקים מכובדים, במטרה לפתות אותם לחשוף מידע אישי אודות עצמם או אודות בית העסק. 

האיומים הגדולים הבאים הם אתרים זדוניים (32%), תוכנות זדוניות (28%) ותוכנות הצפנה זדוניות 19%).

לאחרונה נמצא כי גופי המשטרה והאכיפה, הממשלה והגופים המדיניים מצויים בראש הרשימה של תוקפי הסייבר, וכי תועדו מספר מתקפות בחודשים האחרונים ולרבות, מתקפות דיוג במוסדות רפואיים, מספר אתרים מזויפים שעוסקים כביכול בתופעת הקורונה, אך בפועל מטרתם לפגוע במערך המחשוב של החברה, קמפיינים בתחום הדיוג נגד עסקים שפועלים בתחום הסיוע ובין היתר המשטרה, מד”א ועוד ומספר יוצא דופן של תוכנות זדוניות.

מסיבה זו כה חשוב לארגונים ועובדים כיום לגונן על מערך המחשוב והמכשירים החכמים שלהם מפני טפילים כמו תוכנות זדוניות.

הגדירו חוקים ומדיניות מחשוב

ודאו שלכם ולעובדים שלכם יש קווים מנחים, שמסייעים להבטיח כי בית העסק יוכל להימנע בקלות ממתקפות סייבר ופריצות. השתמשו בהרשאות וסיסמאות ספציפיות, בכדי לדאוג שאיש שאינו אמור לגשת למידע שלכם לא יוכל לעשות זאת, ללא הגישה המתאימה.

הקפידו שהעובדים שלכם משתמשים במכשירים שאתם נותנים להם בלבד לעבודה שוטפת, גם אם עברו לעבוד מהבית

גוננו על מערך המחשוב מפני האינטרנט

רוב תוקפי הסייבר ייעזרו באינטרנט במטרה להגיע אל מערך המחשוב שלכם. משום שמדובר בעולם האינטרנטי הגדול, לא תמיד פשוט להצליח ולהתחמק מכל מתקפה, אך ישנן דרכים פשוטות שיסייעו להרחיק את האיום במהלך תקופת הקורונה.

ראשית, חשוב להתאים סיסמא לשירותי ה- Wi-Fi שלכם, בכדי להבטיח אבטחה חזקה שמבטיחה הגנה כוללנית, באמצעות סיסמא חזקה. 

השתדלו להחביא את רוב התכנים האינטרנטיים שלכם מאחוריי סיסמאות והרשאות שונות, תעודות SSL וגיבויים המוגנים היטב, בכדי להימנע מכאבי ראש וליהנות מימים שגרתיים ומלאי פרודוקטיביות.

התקינו תוכנות אנטי-וירוס ושדרגו את חומת האש

חומת האש מסייעת למנוע מאיומים לחדור אל המחשבים והמכשירים החכמים שלכם, בעוד שתוכנת אנטי-וירוס מתמודדת ביעילות עם איומים שכבר חדרו למחשב שלכם, ומסייעת לסלק אותם בקלות ממערך המחשוב. 

אם אתם או העובדים שלכם משתמשים במכשירים פרטיים, חשוב מאוד להתקין גם בהם תוכנת אנטי-וירוס והרשאות מגוונות, שיאפשרו להמשיך ולגונן על המידע של בית העסק גם מהבית. 

הטיפ החשוב ביותר – הוא לעולם לא ללחוץ על שום לינק ולא לפתוח שום קובץ שאינכם מצפים לו או כזה שנשלח ממשתמש לא ידוע. 

חברת ERG מתמחה בעולם הסייבר ומנטרלת כל סיכוי למתקפה מזה למעלה מ- 20 שנים. הצוות המוכשר של החברה מתקין במערך המחשוב של בית העסק את התוכנות החזקות והביטחוניות ביותר, התעודות וההרשאות המתאימות, ועל ידי כך מסייע למפעלים, עסקים גדולים וארגונים ליהנות מהמשכיות עסקית חלקה ומימים שגרתיים שעוברים על מיי מנוחות.

למידע נוסף לחצו כאן. צרו קשר

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן