איך לבחור חברת מחשוב מומלצת?

תוכן עניינים

כיום ישנו מגוון רחב של חברות מחשוב, תוכנה ושירותי IT מתקדמים. כאשר מעוניינים לבחור בחברת מחשוב מומלצת יש כמה פרמטרים שכדאי לבחון טרם הבחירה. הנה כמה טיפים חשובים למציאת חברה המספקת ללקוחותיה פתרונות מחשוב לארגונים ואיך לבצע בחירה נכונה.

1.      הגדרת מטרות ויעדים

לפני שניגשים לחיפוש חברת מחשוב מומלצת, כדאי להגדיר מראש את הצרכים של החברה, מומלץ לבדוק בפן הטכנולוגי אילו טכנולוגיות קיימות ואיזה רמת מומחיות נדרשת למטרת תחזוקה ותמיכה , איזו רמת שירות / זמינות / SLA נדרשת והן בצד הניהולי אילו שינויים מתוכננים בכח האדם, מערכות מידע , הצטיידות וכן באילו אגפים בחברה זקוקים לפתרונות מחשוב חדשים, כיצד ניתן לייעל את העבודה ולהביא לשיפור ברמת הביצוע והזמן הנדרש באמצעות תוכנה או מערכת חדשה. הגדרת המטרות והיעדים תוכל לסייע לארגון להבין את הצרכים ואת השירותים הנדרשים כדי לבצע בחירה מושכלת של חברה לפתרונות מחשוב ו-IT.

2.      השירותים שהחברה מציעה

כל חברת מחשוב מציעה מגוון שירותים שונים, מומלץ לבצע השוואה בין כמה חברות מחשוב. חשוב לבדוק מה כולל השירות שמציעה החברה, מהי רמת המקצועיות, מהו הוותק של החברה, נושא השוואת מחירים מומלץ לבצע בסוף, רק לאחר שכל שאר הפרמטרים נמצאו מתאימים וכך להשוות רק בין חברות IT והצעות ברמה המקצועית לצרכי הארגון.

קיימת חשיבות רבה לבחירה בחברה המספקת שירות מקצועי, אמין וגלוי, כך שבעת החתימה על הסכם ההתקשרות, תהיה שקיפות מלאה והלקוח יהיה מודע לכלל השירותים שהוא מקבל.כחלק מהשירות שמספקת חברת המחשוב, יש לבחון את  אפשרויות התמיכה ללקוחות, מענה לפניות טכניות, תהליך הטיפול בתקלות חוזרות או בעיות שונות שעלולות לצוץ במהלך העבודה.

הלקוח צריך לדעת שיש למי לפנות בכל בעיה, תקלה או פנייה. במידה ולחברת המחשוב יש מרכז תמיכת מחשוב לעסקים (Helpdesk) זה יכול להעיד על הערך שיש למענה מהיר, מקצועי ואפקטיבי עבור הלקוחות. במידה והלקוח מעוניין בגיבוי של נתונים, מומלץ לבדוק מול חברת המחשוב האם היא מספקת שירותי גיבוי למידע  והאם מבוצעת בקרה ובדיקות שחזור תקופתיות.

3.      אמינות

בחירה בחברה אמינה לא פחות חשובה מחברה המעניקה שירות טוב ומקצועי. חברה אמינה תספק הצעת מחיר הוגנת הכוללת פירוט של מגוון השירותים שהיא מספקת ללקוחותיה. במהלך פגישת הייעוץ הראשונית עם חברת המחשוב כדאי להעלות נקודות חשובות כגון, טכנולוגיות קיימות / תקלות חוזרות / תשתיות אבטחה וגיבויים, האם קיים שירות ומענה לפניות טכניות בצורה מקצועית, חשוב לוודא שיש תיאום ציפיות והטמעת פתרונות המחשוב יתבצעו בזמן ובהתאם להסכם.

כיום ניתן למצוא חברות מחשוב ותוכנה המפנות את הלקוחות לספקים חיצוניים (כגון ספקים של תוכנות וחברות תקשורת) ולמעשה אינם מטפלים בבעיה בצורה מקיפה עד לסגירת מעגל עם הלקוח. חשוב לבחור בחברה אמינה שתספק ללקוחות מענה הולם לטיפול בתקלה עד למציאת הפתרון ויישומו במערכות הלקוח.

4.      זמינות

קיימת חשיבות רבה למתן מענה מהיר ללקוחות. כאשר קיימת תקלה במערכת או בתוכנה בארגון או בבית העסק, זה יכול לגרום להשבתת העבודה, איבוד נתונים, גיבויים לא תקינים ועוד. קיימים מקרים של וירוס הצפנה שגורם לאובדן חומר ובעיות נוספות. מסיבות אלו עניין הזמינות הינו קריטי במיוחד, כאשר מחלקה או צוות עובדים מסתמכים על עבודה שוטפת במערכת שהוטמעה על ידי חברת המחשוב. במידה ולא יתקבל מענה מהיר ומיידי, הארגון עלול להיות בבעיה.

לכן חשוב לוודא שחברת המחשוב מספקת זמינות מיידית לבעיות או תקלות שונות שעלולות להתרחש במהלך העבודה, יישום של פתרונות מחשוב והעסקת צוות מקצועי המכיר את המערכות של החברה ויוכל לסייע גם באמצעות תוכנות שליטה מרחוק.

5.       חוות דעת וביקורות

אחת הדרכים הפשוטות ביותר לחפש מידע על חברה מסוימת היא לבצע חיפוש באינטרנט, בפורומים, בלוגים וכדומה. מומלץ להתייעץ עם מכרים וקולגות ששכרו בעבר את שירותיה של חברת מחשוב והיו מרוצים מן השירות, מהמערכות או התוכנות שהוטמעו בארגון וכמובן מהמחיר. מומלץ להתייעץ עם לקוחות שמנהלים התקשרות ארוכת טווח עם חברת המחשוב, יש לכך חשיבות וזה מעיד על יציבות החברה ועל היכולת שלה לספק שירות איכותי ומקצועי לאורך זמן.

חוות דעת תוכל לסייע בבחירת חברת תוכנה מומלצת. יש לבחור בחברת מחשוב בעלת מוניטין, וותק וניסיון בתחום, המעסיקה אנשי תוכנה מנוסים ומיומנים במגוון פתרונות מחשוב ו-IT מתקדמים. מעבר למקצועיות, יש צורך בבחינת מערך שירות הלקוחות של החברה, מענה לפניות, בקשות, תקלות טכניות וזמינות מיידית.

6.      תכנון התקציב

על מנת לתכנן מראש את התקציב שמעוניינים להשקיע בפיתוח מערכת חדשה עבור הארגון, או במגוון פתרונות מחשוב המיועדים לענות על צרכי החברה, גיבוי נתונים, בסיסי נתונים וכדומה, יש צורך בתכנון התקציב הנדרש. התמחור של יישום פתרונות מחשוב משתנה בהתאם לצרכי הלקוח ובהתאם לגודל מערך המחשוב הקיים בארגון. במעמד הפגישה עם נציג מטעם החברה, כדאי לבקש הצעת מחיר שתכלול את כלל השירותים שאותם הלקוח מעוניין להטמיע בארגון.

מומלץ לבצע השוואת מחירים בין כמה חברות, חשוב לזכור שכאשר בוחרים חברה לפתרונות מחשוב לארגונים ועסקים, מדובר על השקעה כספית גדולה שתשרת את הלקוח לטווח ארוך ולכן כדאי להשקיע בחברה אמינה, ותיקה, מקצועית המספקת ללקוחות שירות איכותי, מהיר ויעיל.

7.      אבטחת מידע

נושא חשוב שיש לקחת בחשבון כאשר בוחרים חברת תוכנה, הוא נושא אבטחת המידע. בארגונים וחברות שונות קיים מידע רגיש, מידע המהווה יתרון תחרותי מהותי בשוק וקיים חשש שהמידע או הנתונים הנשמרים במערכות החברה יגיעו למתחרים. לכן קיימת חשיבות רבה לעניין אבטחת המידע בארגון. מעבר להעברת מידע למתחרים, יש חשש לפגיעה של אובדן מידע, מסיבה זו יש לוודא שחברת המחשוב מספקת גיבוי נתונים בצורה מאובטחת, שהינו הכרחי עבור חברות וארגונים שונים.

יש לוודא שחברת ה-IT היא בעלת ניסיון, ידע ומומחיות באבטחת מידע עבור הלקוחות, כדי להימנע מאובדן מידע או חשיפה שלו בפני גורמים חיצוניים שעלולים להביא לתוצאה הרסנית ולעוגמת נפש.

יש לוודא שמערכות המידע בארגון מתוחזקות בצורה שוטפת, כך שהלקוח אינו צריך לחשוש במידה ומתעוררת בעיה. נציגי התמיכה בחברת המחשוב צריכים להיות קשובים לצרכי הלקוח בזמן אמת, לספק מענה מהיר, מקצועי ואפקטיבי. במידה ונדרש המשך טיפול, השיחות עם הלקוח צריכות להיות מתועדות כדי לקצר תהליכים.

בחירת בחברת מחשוב מקצועית, אמינה, בעלת זמינות גבוהה דורשת בחינה של פרמטרים חשובים, חשוב לזכור שמדובר בהשקעה לטווח ארוך ולכן כדאי להשקיע את הזמן בחיפוש אחר חברה המספקת שירות איכותי, מקצועי ויעיל עבור הארגון.

אולי תתעניין גם ב:

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן