איזה מידע מומלץ לגבות בענן?

תוכן עניינים

מגוון האפשרויות לגיבוי בענן הולך וגדל ובנוסף לגיבוי של מידע אישי כמו סרטונים או תמונות, ניתן היום לאחסן בענן גם סוגים רבים ושונים של מידע עסקי, אבל האם בהכרח כל מידע הוא כזה שכדאי ורצוי לגבות? אם נבדוק את כל האפשרויות, נגלה שזה לא תמיד בהכרח כך :

הנהלת חשבונות

כיום מתבצע מעבר לחתימה דיגיטאלית על פי התקן המאושר על ידי רשות המיסים, אך חברות רבות לא מסתפקות בניהול ממוחשב מלא של ספרי העסק על ידי תוכנה, אלא עוברות להשתמש בשירותי רשת אליהם יש גישה מכל מקום.

למרות שבצורה זו קל יותר לשלוח אל הלקוח חשבונית מס או קבלה בדואר האלקטרוני ולא צריך אפילו לצרף את הקובץ החתום דיגיטאלית מן המחשב האישי (מכיוון שהוא יושב על הענן), יש בכך גם סיכון מסוים במידה ומדובר בחברה החתומה על הסכמי סודיות מול לקוחותיה, מכיוון שדליפה של הענן עלולה לחשוף אותם. מעבר לכך, אם בשלב מסוים רוצים לעבור לחברה אחרת, צריך לסמוך על אפשרויות הייבוא של המערכת או להוריד את כל המסמכים אל המחשב המקומי.

דואר אלקטרוני בענן

עבור עסקים שמשתמשים בדואר אלקטרוני מבוסס Outlook, שרת דואר בענן כמו Exchange יכול להיות פתרון מצוין עבור תרחישים נפוצים בהם מערכת המחשוב של העסק נתקלת בבעיה, והדבר גם עוזר להפחית את העומס על תחנות העבודה המקומיות (מכיוון שלא נוצרים קבצי ארכיון ענקיים).

גיבוי תחנות עבודה, מסדי נתונים ושרתים

לאחרונה מוצעים גם שירותים של גיבוי תחנות עבודה ואפילו שרתים שלמים, מערכות וירטואליזציה ומסדי נתונים מסוג MS-SQL, mySQL ו – Oracle, כך שאם מתרחשת תקלה באחת מתחנות העבודה או תקלה בשרת הראשי שמוחקת חלק מהמידע האגור בו, עדיין אפשר לחזור לפעילות מלאה תוך זמן קצר. ישנה גם אפשרות לגבות את הדיסק הקשיח של כל תחנת עבודה בתהליך המכונה Bare-metal restore ומאפשר לשחזר אותה חזרה באמצעות קובץ מראה אל כל תחנת עבודה אחרת.

האם המידע בענן מאובטח?

למרות הפוטנציאל הרב של גיבוי מידע עסקי במערכות מחשוב ענן, חשוב לזכור שבכל סוג של גיבוי לשרת מרוחק יש סיכון מסוים ופרשת Heartbleed  הוכיחה שהפנטזיה על רשת אינטרנט חסינה לחלוטין מפני פריצות ודליפות מידע אינה אמיתית. לפיכך, מעבר ליצירת חשבונות משתמשים מגונים באמצעות שם משתמש וסיסמה קשה לפיצוח, יש גם לוודא כי המידע מוצפן ברמה של 256 סיביות לפחות. אם קיים חשד לזליגה של חלק מהמידע החוצה, יש לשנות את הסיסמה של כלל החשבונות בהקדם האפשרי.

גיבוי מידע מסמארטפונים וטאבלטים

גיבוי מידע מסמארטפונים וטאבלטים מתאפשר לרוב בזכות חברות הסלולר,שירותי הענן של חלק מהיצרניות כדוגמת אפל (דרך שרות ה – iCloud) או אפליקציות ייעודיות. שרות זה הינו חיוני עבור מי שנוטה להשתמש באפליקציות הפנימיות של הטלפון ולא משתמש בשירותי רשת כגון Google Calender, ומכיוון שהמידע עצמו מאוכסן לרוב על גבי כרטיס ה – SIM או הזיכרון הפנימי של המכשיר, הסיכוי שלו להינזק הוא גבוה במיוחד.

תוכן עניינים

הכתבה הועילה לכם? שתפו...

לקוחות וגולשים יקרים,

ימים קשים, עצובים ומורכבים עוברים על כולנו.

משפחת ERG שולחת אהבה ותנחומים עמוקים לכול משפחות ההרוגים והנעדרים והחלמה מהירה ושלמה לכול הפצועים.

בעזרת השם ובמהרה נננצח ונחזור לשקט ולשגרה.

אנחנו מעדכנים שגם בזמנים קשים אלו הצוות שלנו ערוך וזמין לסייע בכל נושאי המחשוב שלכם כרגיל.

אנחנו שולחים מכאן חיבוק גדול לכול עם ישראל ושנדע זמנים טובים יותר במהרה.

משפחת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה.

דילוג לתוכן